Ceremonia Otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

 

Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski serdecznie zaprasza do udziału w Ceremonii Otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, która odbędzie się 19 stycznia o godz. 16.00 na sanockiej Arenie.

 

Inauguracja będzie przebiegać zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, uwzględniając zapalenie olimpijskiego znicza. Jest to duże wyróżnienie dla naszego miasta i dowód uznania dla rozwoju infrastruktury sportowej. Ceremonii będzie towarzyszyć bogata oprawa artystyczna.
Aktualizacja
Dzień dzisiejszy będzie jednym z tych, które Sanok powinien zapamiętać na długo. To właśnie nasze Królewskie Wolne Miasto Sanok zostało wytypowane przez Gospodarza, którym w tym roku jest Województwo Podkarpackie do przeprowadzenia uroczystej Ceremonii Otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To duże wyzwanie organizacyjne, ale jednocześnie ogromne wyróżnienie i ogromny prestiż. ARENA SANOK będzie gotowa na przyjęcie znamienitych gości – przedstawicieli władzy centralnej i samorządowej różnego szczebla a także wybitnych sportowców, byłych olimpijczyków i medalistów olimpijskich. Nie zapominamy o młodzieży z całej Polski, która uczestniczyć będzie w rywalizacji sportowej. Szczególnie uraduje nas obecność mieszkańców w tym podniosłym i uroczystym wydarzeniu. Zapalenie znicza, ślubowanie zawodników i sędziów, hymn narodowy, poczet sztandarowy, przejazd z flagami, a także występy artystów i sportowców uświetniających Ceremonię nie są codziennym widokiem, i tylko niektóre Miasta oraz tylko niektórzy mieszkańcy mogą obejrzeć na żywo oraz uczestniczyć w takim wydarzeniu.
Mając taką możliwość, serdecznie wszystkich zapraszamy na sanocką Arenę. Zaczynamy o godz. 16:00. Warto przyjść wcześniej i zająć dogodne na trybunie miejsce.
Olimpiada w liczbach wyglądać będzie następująco: 1750 uczestników, 14 dyscyplin sportowych i 9 miejscowości, w których zostaną rozegrane zawody.
Przypominamy, że wśród 14 dyscyplin, Sanok będzie gospodarzem w trzech konkurencjach:
– łyżwiarstwo szybkie (19-22 stycznia)
– hokej na lodzie (13-19 lutego)
– short track (19-22 lutego)
____________________________
Ceremonia Otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2023 transmitowana będzie na żywo na platformie YouTube pod linkiem: https://youtu.be/dDXx1YMMLkg .
Ceremonia Otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj