6 zalet bram segmentowych

Garażowe bramy segmentowe to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością, z powodzeniem zastępując garażowe bramy uchylne czy bramy dwuskrzydłowe, otwierane w tradycyjny sposób. Segmentowa konstrukcja niesie ze sobą wiele korzyści, z którymi naprawdę trudno konkurować. Za chwilę przedstawimy 6 zalet bram garażowych, które sprawiają, że są one wyborem najlepszym z możliwych. Zaczynamy!

1. Wygodne otwieranie i zamykanie bramy

Otwieranie bramy garażowej wcale nie musi być czynnością wymagającą użycia większej siły. Wybierając bramy segmentowe, które są wyposażone w specjalny system prowadnic, rolek i sprężyn, stawiamy na rozwiązanie odznaczające się:

  • lekką i cichą pracą (brama podnosi się z łatwością i bez użycia większej siły)
  • dyskretnym chowaniem się bramy do wnętrza garażu (brama po otwarciu w niczym nie przeszkadza)
  • szeroką ofertą automatyki do bram garażowych, dobraną pod kątem rozmiaru i ciężaru bramy. Ważna jest również częstotliwość jej otwierania oraz oczekiwana szybkość działania siłownika.

2. Doskonała termoizolacja bram segmentowych

W czasach energooszczędnego budownictwa nie bez znaczenia jest świetna termoizolacja bram segmentowych. Wybierając produkty wysokiej jakości, możemy liczyć na wielowymiarowe uszczelnienie i docieplenie bramy, co pozwala zyskać współczynnik U = 1,1 W/m2K. Tak dobra izolacja to również świetne wyciszenie i zabezpieczenie przed wszystkimi pozostałymi czynnikami zewnętrznymi.

3. Bramy segmentowe i nowoczesny design

 

Niezaprzeczalnie jednym z istotnych elementów stolarki otworowej, w tym również bram garażowych, jest ich wygląd. Bramy segmentowe odznaczają się w tym przypadku nowoczesnym designem. Przy czym na uwagę zasługuje olbrzymi stopień personalizacji bramy. Może być ona wykończona w dowolny sposób obejmujący:

  • kolory z palety RAL
  • okleiny drewnopodobne

Ponadto sposób montażu bramy segmentowej daje szerokie światło wjazdu, bez obramowania, co nadaje całej konstrukcji nieco minimalistycznego stylu. Czasami istnieje także możliwość wybrania liczby segmentów – im jest ich więcej, tym mniejsza jest ich szerokość.

4. Jej otwarcie nie wymaga miejsca przed garażem

Do jednej z największych zalet bram segmentowych zaliczyć należy brak konieczności zachowania przestrzeni przed garażem do jej wygodnego otwarcia – co jest niezbędne w przypadku bram garażowych uchylnych. Dzięki temu bramy segmentowe doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy mamy niewielki podjazd i parkujemy bezpośrednio przy drzwiach garażowych. Jest to również świetne rozwiązanie w przypadku garaży z wyjazdem bezpośrednio na ulicę.

5. Idealna do garaży na dwa samochody

Kolejną zaletą bram segmentowych jest możliwość tworzenia bardzo szerokich drzwi jednoskrzydłowych, które doskonale nadają się do garaży dwustanowiskowych. Takie bramy mogą mieć długość nawet 5 metrów. Jest to zatem bardzo funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na wygodne korzystanie z garażu na dwa samochody. Przy czym nawet tak duże bramy otwierają się niezwykle lekko i płynnie. Dlatego też, jeśli mamy duży garaż, to tego typu brama jest najlepszym wyborem z możliwych!

6. Długotrwała żywotność

Cechą charakterystyczną segmentowych bram garażowych w ofercie VIDOK jest długotrwałe użytkowanie. Co to dokładnie oznacza? Sprężyny dopasowywane są do ciężaru bramy, dzięki czemu brama może być obsługiwana ręcznie, nawet w przypadku dużych konstrukcji. Minimalna liczba cykli to 25 000 otwierania i zamykania, co zapewnia 17 lat pracy przy 4 cyklach dziennie.

Nie są to oczywiście wszystkie zalety bram segmentowych, jednak już te 6 punktów jasno pokazuje, że są to drzwi garażowe, na które naprawdę warto postawić!