„Persona”  w Galerii o smaku kawy Interpiano

Wydarzenie absolutnie niezwykłe. Sylwester Stabryła i Jan Szczepkowski – po raz pierwszy tych dwóch uznanych artystów pokaże swoje prace wspólnie. Otwarcie wystawy już w najbliższą sobotę, 4 lutego w Galerii o smaku kawy Interpiano.

Ten wyjątkowy artystyczny projekt Sylwestra Stabryły i Jana Szczepkowskiego nosi tytuł „Persona” i jest syntezą ich twórczych poszukiwań. – Wystawa to połączenie doświadczeń obu malarzy, próba nawiązania artystycznego dialogu, który toczyć się będzie w przestrzeni naszej Galerii – mówi Małgorzata Orłowska, kustosz wystawy.

–  Jest wiele punktów stycznych w twórczości tych dwóch artystów. Obu bliska jest sztuka figuratywna, ale każdy z  nich realizuje swoją własną artystyczną wizję i ma swój przekaz – dodaje. Zestawienie prac tej pary mistrzów będzie niewątpliwie nie tylko ciekawym odkryciem dla każdego miłośnika sztuki, ale również zaproszeniem do otwartej dyskusji o ich twórczości. Wystawa prezentuje ostatnie, najnowsze prace Stabryły i Szczepkowskiego. 

Podczas wernisażu koncert Jekateriny Drzewieckiej, znanej pianistki,  laureatki licznych nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach. Jako solistka współpracowała m.in. z Litewską Symfoniczną Orkiestrą Narodową, orkiestrą kameralną Sinfonia Concertante, Lwowską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej.

Wernisaż wystawy „Persona” to wydarzenie w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Organizatorzy zapraszają do Galerii o smaku kawy Interpiano, ul. 3 maja 15 w sobotę 4 lutego o godz. 13:30. Wstęp wolny.

„Persona”  w Galerii o smaku kawy Interpiano