Założycielka Stowarzyszenia SANITAS – Anna Nowakowska otrzymała honorową odznakę „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”

Odznaka honorowa „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia” stanowi najwyższe resortowe odznaczenie Ministra Zdrowia. Jest zaszczytnym wyróżnieniem dla osób współpracujących ze służbą zdrowia i opieki społecznej na rzecz ochrony zdrowia.

Uroczyste wręczenie odbyło się 8 lutego w Warszawie, podczas XVII Forum Organizacji Pacjentów z rąk Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

– Nikomu bardziej nie należą się te odznaczenia jak tym, którzy dbają o interesy pacjentów – podsumował Minister Zdrowia.
– Pacjent potrzebuje nie tylko pomocy klinicznej, nie tylko najlepszej terapii, ale potrzebuje również pomocnej dłoni – dodał szef MZ.

– Jestem zaszczycona, że to właśnie nasze działania zostały dostrzeżone i docenione. Zawsze wydaje nam się, że wszystko co robimy zostaje między nami a pacjentami, bo to dla nich wkładamy tyle pracy i energii, podczas naszych działań. To ich uśmiech, wzruszenie i zadowolenia są najpiękniejszymi nagrodami. Jednak wyróżnienie takie jak to, dodaje sił i motywuje do dalszych, jeszcze bardziej wytężonych działań i pomaga przetrwać pojawiającym się trudnością. – Anna Nowakowska