Nowy duet już z pięknymi sukcesami

Czołowy sanocki akordeonista Dawid Siwiecki, znany z wielu sukcesów solowych na całym świecie, uczeń kl. IV Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Wandy Kossakowej w klasie Andrzeja Smolika, zaangażował się ostatnio , również z  powodzeniem, w muzykowanie zespołowe.

Od kilku miesięcy gra w duecie z klarnecistką Justyną Jakima, uczennicą Wiesława Brudka, również z klasy IV PSM II st., co przyniosło już pierwsze piękne efekty. Pod koniec lutego duet Justyna&Dawid, który przybrał nazwę SeptimoDuo  brał udział w 2 międzynarodowych festiwalach, zdobywając w obydwu I  miejsca. Pierwszy z nich to INTERNATIONAL  FESTIVAL ONLINE COMPETITION „Portugal Art Carnival” ,który odbył się w Lizbonie w Portugalii, a przesłane na konkurs videonagranie oceniało Jury w składzie: Fernando Marinho, Paulo Lorenzo, Sofia Silva i Ricardo Pinheiro.

Drugi natomiast miał miejsce w Ankarze w Turcji, a był to INTERNATIONAL FESTIVAL ONLINE COMPETITION „Art Marathon in Turkey”, gdzie przewodniczył pracom Jury Juan Marcos Lopez. Specjalne dyplomy gratulacyjne otrzymali prowadzący zespół pedagodzy Wiesław Brudek i Andrzej Smolik.  W obydwu konkursach Justyna i Dawid zaprezentowali ekspresyjny i wirtuozowski utwór „Anantango” hiszpańskiego kompozytora Gorki Hermosy. Duet można było posłuchać na ostatnim Koncercie zespołów  z okazji Dnia Kobiet w Sali Koncertowej PSM, a z pewnością jeszcze nieraz będzie można go usłyszeć i podziwiać.