Prawie 21 mln zł na budowę mieszkań

Prawie 21 mln zł na budowę mieszkań 

Do miasta trafi blisko 21 mln zł. Tyle otrzymało Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w ramach trzeciej edycji Rządowego Programu „Mieszkania Komunalne” z Banku Gospodarki Krajowej.

Dziś (17 marca) w Warszawie burmistrz Tomasz Matuszewski wraz z Janem Paszkiewiczem, prezesem SPGM odebrali blisko 21 mln zł z BGK na budowę mieszkań komunalnych przy ul. Ustrzyckiej.  Jest to największe dofinansowanie w województwie podkarpackim i trzecie w Polsce w trzeciej edycji programu.

– Przez dekady w naszym mieście nie wybudowano ani jednego budynku wielomieszkaniowego. Dziś po budowie ośmiu mieszkań przy ul. Pięknej, będą budowane kolejne w ilości 60. Okazało się – po wielu miesiącach żmudnej pracy, rozmów, przygotowywania projektów, że będą środki na budowę mieszkań – skomentował burmistrz Matuszewski. 

1 KOMENTARZ

  1. Skąd kolejne 20%? Parkowaniem w mieście po 3 zł za godzinę (Rzeszów 4 zł) ciężko będzie spgm uzbierać sporą jakby nie patrzeć kwotę, ale skoro miasto stać na pół miliona na fotele do sdk, to i na mieszkania też znajdą w którymś parabanku – przypomnę tylko że 90% z parkometrów w mieście zgarnia spgm, jednocześnie ten niby nowoczesny parking „dla maluchów” w centrum generuje rok w rok straty, a 60% miejsc w tymże ma zapewniony um. Dajcie znać na łamach gazety jak będzie już przelew na wspomnianą kwotę na zdjęciu – w czerwcu 2023 będzie druga rocznica wizyty premiera w naszym mieście i obiecanych przez niego 50 mln zł (wg niektórych 52 mln)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj