Bieg Kret HARDCORE 378 km. Trzymajmy kciuki za Łukasza Łagożnego

Już dziś o godzinie 17:00, Sanoczanin, Łukasz Łagożny wystartuje w prestiżowych zawodach Bieg Kreta HARDCORE. Jak sam pisze będzie to „najbardziej wymagający start w jego życiu”. Łukasz jest jedynym reprezentantem nie tylko z Sanoka, ale z całego Podkarpacia.

Na pokonanie morderczego dystansu niespełna 400km (dokładnie 378km) będzie miał zaledwie 100h, bo taki jest limit czasu na ukończenie zawodów. 
W zawodach tych startuje tylko 10(!) osób. Na ten bieg nie można się zapisać, opłacić pakietu startowego i wziąć w nim udziału. Specjalnie powołane „jury” wybiera spośród wszystkich śmiałków, których jest co roku ok. 80-100 osób, tylko 10 najwybitniejszych, najlepszych górskich biegaczy z Polski. Łagożny zakwalifikował się „w elicie” dzięki dzikiej karcie za zajęcie drugiego miejsce w biegu kreta, na dystansie „krótkim” 150 km w roku 2022.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem Łukasza, to zdobędzie on tak zwany „Sudecki Trójkąt” Śnieżka-Śnieżnik-Ślęża i w niedzielę 16.04.2023 zamelduje się na mecie. 

Jak mówi Łukasz Łagożny, plan na pokonanie takiego wyzwania jest prosty:
– Będę starał się biec dosyć wolnym, ale równym tempem. Na całym dystansie planuję spać 3 godziny – po godzinie w drugiej, trzeciej i czwartej dobie biegu.
Na punktach odżywczych/ontrolnych Łukasz będzie miał swój support (wsparcie) w postaci dwójki kolegów, Piotra i Michała, którzy będą pomagać mu przy na pozór prostych rzeczach jak uzupełnienie zapasów jedzenia i wody na kolejne etapy, zmiana butów, ubrania. Do supportu będzie też należało bieżące kontrolowanie prognozy pogody, która w tym roku ma być bardzo kapryśna. Ma być zimno, wietrznie i deszczowo.
Losy biegu będzie można śledzić na żywo w mediach społecznościowych Łukasza (https://www.facebook.com/profile.php?id=100063558824005), gdzie dzięki technologii GPS będzie można sprawdzić bieżącą lokalizację i miejsce biegacza.
Już teraz zachęcamy do trzymania kciuków i „pchania przysłowiowej kropki”.
Galeria: archiwum prywatne Łukasza:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj