TZN Xenna, Ukraina, Secesja i Party 5 czyli zaproszenie na solidną dawkę muzycznej energii do Rudery

 

Koncert zespołów grających muzykę punk rockową i od niej pochodną:

TZN XENNA to legenda punk-rocka, zespół którego kariera (z przerwami) trwa już ponad 30 lat! Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa „Zygzaka” Chojnackiego, gitarzysty Marka „Markusa” Kucharskiego, perkusisty Tomasza „Gogo Szulca” Kożuchowskiego i basisty Piotra „Czombego” Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek „Sydney” Ziętała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę „Rock Galicja” wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie. Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło się 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora. Płyta CZART PRLU ukazała się w dniu 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012. Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu.

UKRAINA to punkowa grupa będąca przed laty jednym z zespołów kojarzonych z Podkarpacka Sceną Punkrockową. Kapela powstała podczas spotkania muzyków dwóch punkowych formacji działających w Brzozowie w latach 1979-82, zespołów Bluff i CKM i znana jest zapewne fanom krajowego punk rocka m. in. ze swojego koncertu na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku w czasach gdy był on zdominowany przez rozwijającą się prężnie krajową scenę punk.
Zespół aktywnie działał w latach 80. po czym na długi czas zawiesił działalność. Po reaktywacji w roku 1992 funkcjonował często zmieniając skład jednak niezmiennie proponując fanom swoją wizję punk rocka opartego na sprawdzonych wzorcach charakterystycznych dla polskiej sceny punk z lat 80-tych ubiegłego wieku.
Mimo tego, że część muzyków wyjechała za granicę i członków zespołu zaczęła dzielić spora odległość w roku 2013 (na 30-lecie istnienia) Ukraina weszła do studia aby nagrać swoje najbardziej znane utwory sprzed lat. Niestety efekt tej sesji stał się ofiarą wewnętrznych tarć weteranów zespołu z nowymi muzykami i nigdy nie wyszedł poza fazę rejestracji dźwięku. Zespół nie zaprzestał działać i na początku roku 2015 sesja nagraniowa powtórzona została z powodzeniem, bijąc na głowę to co powstało wcześniej.
Podczas ponownej wizyty w studio jest album zatytułowany „Nuda” zawierający utwory pochodzące z początkowego okresu działalności Ukrainy. Powstały one oryginalnie w latach 1980-1985, a współczesne możliwości rejestracji dodały zespołowi mocy i melodyjności, ujawniając niejednokrotnie prawdziwe punkowe hity.
Kolejne 10 utworów zarejestrowanych w roku 2015 uzupełnionych zostało trzema kompozycjami nagranymi w roku 1995, a współcześnie poddanymi ponownemu masteringowi.
Zespól gra wprawdzie z przerwami, ale każdy koncert to jest nie lada gratka dla fana tego nurtu i jest wydarzeniem.

Rezerwacje milysnk@gmail.com
 Ilość miejsc jest ograniczona!