Muzyczna majówka w Dukli

Browar Dukla zaprasza na kilka wiosennych koncertów oraz stand up.

30 kwietnia wystąpi Jan Kondrak. Jan Kondrak to wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony jest z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań.

2 maja koncert Oready. Grupa Oreada prezentuje FolkOFF. Ich autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał ponad 70 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v Ulicích w Czechach, Slot Art Festival 2018, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Oreada to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, takich jak: PIOSENKARNIA 2017, YAPA 2017, BAZUNA 2016, a także zdobywca wyróżnienia 52.i 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Z początkiem czerwca 2017 roku Oreada wydała minialbum, który jest fonograficznym debiutem grupy.

5 maja koncert Moore Plays Moore. Zespół działa od 2019 roku, a od 2022 roku formacja występuje pod nazwą Moore Plays Moore. Projekt stworzony został aby kultywować twórczość legendarnego Gary Moore’a. Jako gość w zespole występuje Jack Moore – syn wirtuoza. To niebywale utalentowany gitarzysta i kompozytor. Miłość do gitary zaszczepił mu oczywiście ojciec, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i festiwali na całym Świecie. Na jednym z takich festiwali poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamasy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy, z którym jak wiemy rozpoczynał karierę jego ojciec. Jack Moore grywa z zespołem Casie Taylor, realizując również własne projekty muzyczne.

11 maja stand up Tomasza Karolaka „50 i co?” czyli muzyczne przygody Tomasza.

Najnowsze dziecko i autorski show Tomasza Karolaka, który jest podsumowaniem jego dotychczasowej drogi jako aktora ale również muzyka i wokalisty. Bogate życie artystyczne, skłoniło artystę do podzielenia się ze światem jego przeżyciami. Cięty a zarazem inteligentny i pozbawiony skrupułów, rockowy język Tomka, wprowadzi was w świat show biznesu jakiego nie znacie. Stand up przedzielony piosenkami śpiewanymi na żywo przez Tomasza, które towarzyszą mu do tej pory w jego drodze artystycznej.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/97506/Jaworzno/Moore+Plays+Moore/