ARTYSTYCZNA PODRÓŻ „PODKARPACKIEJ IKONOSFERY”
Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii „Podkarpacka Ikonosfera” 2022 Wernisaż odbędzie się 19 maja o godz. 17:00 na poddaszu Zamku Królewskiego w Sanoku a wystawa potrwa do 4 czerwca 2023 r.
ARTYSTYCZNA PODRÓŻ „PODKARPACKIEJ IKONOSFERY”
Wystawa fotografii „Podkarpacka Ikonosfera” 2022 rozpoczęła artystyczną podróż. Kolejnym miejscem prezentacji najlepszych fotografii nadesłanych na konkurs w 2022 r., po Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa i Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli, jest Muzeum Historyczne w Sanoku.
Celem konkursu „Podkarpacka Ikonosfera” organizowanego przez Województwo Podkarpackie jest popularyzacja wartościowej fotografii, dla której inspiracją jest krajobraz kulturowy Podkarpacia.
Tematem przewodnim konkursu w 2022 r. była szeroko rozumiana kultura techniczna województwa podkarpackiego, eksponująca unikalne cechy tożsamości regionu.
Na konkurs wpłynęło 340 prac nadesłanych przez 43 autorów. Na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych zostaną zaprezentowane wybrane przez jury prace innych uczestników konkursu. W sumie na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie 19 autorów: Szymona Muszańskiego, Artura Wysockiego, Kamili Kowalskiej, Katarzyny Zawadzkiej, Artura Barwacza, Damiana Krzanowskiego, Dariusza Delmanowicza, Karoliny Miller, Katarzyny Tereszkiewicz, Katarzyny Warańskiej, Krzysztofa Wojtonia, Marcina Bawieca, Mieczysława Wrońskiego, Niny Zielińskiej-Krudysz, Pawła Fiejdasza, Piotra Lisowskiego, Sebastiana Szostka, Tadeusza Kielara i Tomasza Okoniewskiego.
Autorzy uczestniczący w pierwszej edycji konkursu „Podkarpacka Ikonosfera” zaprezentowali w swoich pracach oryginalne i zróżnicowane podejście do tematu przewodniego. Wielość postaw twórczych i technik fotograficznych wpłynęła na sposób prezentacji podkarpackiej ikonosfery. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że kolejne edycje pozwolą poprzez wyjątkowe medium fotografii ukazać w sposób kompleksowy złożoność i wieloaspektowość regionu.
Ostatnie komentarze