Jak oświetlić pokój ledami?

Odpowiednio dobrane oświetlenie we wnętrzu zapewnia nam dostęp do wystarczającej ilości światła, kreuje nastrój, a także ułatwia codzienne funkcjonowanie. Optymalnie rozmieszczone, w strategicznych częściach pomieszczenia, usprawni pracę i naukę, pomoże się zrelaksować i wyciszyć. Na popularności zyskuje oświetlenie LED-owe, które stało się doskonałym dopełnieniem tradycyjnego oświetlenia. Co warto o nim wiedzieć? Jak oświetlić pokój ledami? Podpowiadamy!

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

W domowym wnętrzu spędzamy mnóstwo czasu, warto więc należycie zadbać o odpowiednią oprawę świetlną dobraną do naszych potrzeb oraz stylistyki panującej we wnętrzu. Przede wszystkim zadbajmy o optymalną moc i barwę światła. Zbyt mocne i zimne sprawi, że pokój wyda się sterylny i chłodny. Światło zbyt ciepłe i o małej mocy da zbyt mroczne i przytłaczające wrażenie. O ile bardzo jasne światło sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych aranżacjach to w przypadku stylizacji retro, boho czy prowansalskiej zupełnie nie zda egzaminu. Kluczowe jest również rozmieszczenie źródła światła. Oprócz tradycyjnego, umieszczonego najczęściej w centralnym punkcie, zamontujmy również lampy w strategicznych miejscach. Nad stołem w jadalni, przy biurku, nad kuchennym blatem, przy lustrze, a także w okolicy telewizora i sofy. Pamiętajmy, by główne światło utrzymane było w ciepłym odcieniu, natomiast te stricte dekoracyjne pozostało zimne. Obecnie dostępne na rynku oświetlenie LED zadziwia bogactwem dostępnych barw światła. Do niedawna wybierać mogliśmy jedynie z palety chłodnych tonów, by obecnie sięgać po całe spektrum od zimnych, aż po przyjemne ciepłe.

Jak oświetlić pokój ledami? – stwórz wyjątkowe wnętrze

Zyskujące z roku na rok na popularności oświetlenie ledowe to doskonałe rozwiązanie do domowego wnętrza. Zapewnia dostateczną ilość światła przy bardzo dużej energooszczędności. Dodatkowym atutem są duże walory estetyczne oraz swoista uniwersalność, która pomoże dobrać ten typ oświetlenia do wielu stylów aranżacyjnych. Bardzo chętnie wybieraną opcją są taśmy LED-owe, które umiejętnie wkomponowane w listwy maskujące stworzą wyjątkową oprawę. Taśmy bez trudu zamontujemy pod meblami, przy podłodze, na ścianach oraz suficie, co daje nam nieograniczone możliwości wykreowania zachwycającej oprawy świetlnej. Dużą popularnością cieszą się także lampy halogenowe montowane w podwieszanych sufitach. To rozwiązanie, które nada wyjątkowego charakteru nowoczesnym wnętrzom.

Wyjątkowa oprawa świetlna z lampami LED

Wspomniane już taśmy LED to jeden z ciekawszych sposobów na dekoracyjną oprawę świetlną we wnętrzu. Niewielkie, odpowiednio zaizolowane diody przyczepione do elastycznej taśmy bez trudu zamontujemy nawet w miejscach szczególnie narażonych na działanie wody i wilgoci jak np. łazienka czy kuchnia. Różne długości i kolory pomogą dostosować je do wybranej powierzchni. Taśmy możemy ukryć sprytnie w specjalnych listwach maskujących, które zamontować możemy na ścianach i suficie. Dostępne są także listwy przypodłogowe ze specjalnym zagłębieniem, w których powierzchni ukryjemy oświetlenie. Takie źródło światła wygląda zjawiskowo i pomaga stworzyć wyjątkowy klimat w każdym pomieszczeniu.

Oświetlenie tego typu to doskonała opcja, która sprawdzi się w nieomal każdej aranżacji. Bez trudu dobierzemy oprawę, która zadowoli nas pod kątem mocy i barwy światła dzięki czemu w domowym wnętrzu poczujemy się naprawdę wyjątkowo.