ZWIĄZANI Z SANOKIEM I POWSTANIEM STYCZNIOWYM. W 160. ROCZNICĘ INSUREKCJI 1863 – promocja książki

Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na promocję książki Piotra Paszkiewicza ZWIĄZANI Z SANOKIEM I POWSTANIEM STYCZNIOWYM. W 160. ROCZNICĘ INSUREKCJI 1863. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki po obniżonej cenie – 30 zł. Spotkanie odbędzie się w piątek 9 czerwca. 

Ze wstępu autora: „Niniejsze opracowanie stanowi próbę szerszego przedstawienia indywidualnych losów z grona osób łączonych z narodową insurekcją roku 1863 i miastem zarazem. Autor, oprócz wsparcia się treścią dokumentów pisanych, przy własnych ustaleniach korzystał z wielu innych źródeł, w tym osobnych monografii, materiałów archiwalnych, ksiąg parafialnych, publikacji prasowych, na podstawie których udało się pełniej przedstawić życiorysy znanych już wcześniej uczestników powstania styczniowego związanych z Sanokiem, ale także potwierdzić istnienie innych – dotąd niewzmiankowanych – weteranów 1863 roku”.

PIOTR PASZKIEWICZ (ur. 1981 w Brzozowie) – absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku (2000) oraz studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2005) i na Uniwersytecie Europejskim „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą (2006), redaktor polskojęzycznej Wikipedii, współpracownik Stowarzyszenia Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku i koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sanoku.

Piotr Paszkiewicz, Związani z Sanokiem i Powstaniem Styczniowym. W 160. rocznicę Insurekcji 1863. Redakcja: dr Jarosław Serafin, Ewa Kasprzak, Andrzej Romaniak. Opracowanie graficzne: Artur Olechniewicz. Format: A5, stron 212, 74 ilustracje, druk barwny, indeks osób. Wydawca: Muzeum Historyczne w Sanoku, ISBN 978-83-60380-48-2.
Książka jest dostępna w sprzedaży w muzealnym sklepiku (kasa zamku) w cenie: 35 zł.