Barwnie, radośnie i słodko na Rynku – Dzień Dziecka

Kiedy pracujemy nad oddaniem nowego numeru Tygodnika do druku, słyszymy śmiech dzieci bawiących się na sanockim Rynku. Wiele atrakcji dziś do wieczora czeka na nasze pociechy z okazji ich święta.

Pierwsze zabawy zaczęły się dla najmłodszych w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci mają tam do dyspozycji wiele interaktywnych gier, a umila im czas orkiestra „Avanti”.

Swoje punkty na Rynku zorganizowali animatorzy zabaw z popularnych w Sanoku klubików dziecięcych oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Można układać klocki, ogromne szachy, malować, rysować, dmuchać potężne kolorowe mydlane bańki, grać na bębnach.

Jak zwykle dużą popularnością cieszą się wielkie dmuchańce.

 

 

 

Najmłodszych sanoczan odwiedzili burmistrzowie, rozdając słodycze. Burmistrz Tomasz Matuszewski życzył najmłodszym mnóstwa radości, nie tylko w dniu ich święta.

W SDK przygotowano repertuar filmowy dla dzieci i młodzieży oraz wernisaż prac uczniów z Zespołu Szkół nr 5 oraz słuchaczy Policealnego Studium Animatorów w Krośnie.

Podczas obchodów Dnia Dziecka, swoje stoisko ma również Wojsko Polskie, zachęcając tym razem mamy, które przybyły z pociechami, do wzięcia udziału w kursie samoobrony i wstąpieniu w szeregi żołnierzy.

 

 

I my dołączamy się do życzeń dla najmłodszych i tych starszych dzieci. Pamiętajmy, że dziećmi możemy być wszyscy, póki mieścimy się na huśtawce. Niech nas czasem beztroska ukołysze i sprawi, że na twarzy pojawi się niczym niezmącony uśmiech.

Zabawy i inne atrakcje potrwają do wieczora. Zapraszamy!

ew