Już za tydzień – Weekend z Kulturą

W dniach 16-17 czerwca (piątek, sobota) zapraszamy na Weekend z Kulturą w Sanoku. Całość rozpocznie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, od spotkania autorskiego z Ziemowitem Szczerkiem. Natomiast w Muzeum Historycznym zostanie otwarta wystawa broni, rzeźby i malarstwa, odbędzie się projekcja filmu „Diabeł Łańcucki” oraz spotkanie autorskie z Jackiem Komudą. Szkoła Muzyczna zaprosi na koncert „Przy świecach”, a Galeria Sanocka na wieczór z Teatrem BWA. Piątkowy wieczór zakończy wernisaż „Schody w nocy” w Otwartej Pracowni 37,1.

Sobota upływać będzie pod znakiem warsztatów artystycznych, plastycznych, gier, zabaw muzycznych i integracyjnych dla dzieci i opiekunów. Na dziedzińcu Muzeum Historycznego rozłożą swoje stanowiska: Muzeum Budownictwa Ludowego, Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek”, Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek”, Państwowa Szkoła Muzyczna, zagórskie Centrum Kultury Foresterium oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Równocześnie odbywać się będą występy zespołów tanecznych oraz pokazy mody średniowiecznej, łucznictwa i strzelania z muszkietu.

W drugiej części dnia Galeria o Smaku Kawy „Interpiano” i Kawiarnia „Relaksowa” zaproszą na wernisaże i koncerty, Młodzieżowy Dom Kultury zaproponuje warsztaty plastyczne dla dorosłych, plenerowe szachy, naukę Salsy i Bachaty oraz Muzyczną Biesiadę (na Placu Św. Michała). W sali portretowej Zamku aktorzy Teatru BWA przeczytają fragmenty komedii Aleksandra Fredry. Muzeum Budownictwa Ludowego zaprosi do zwiedzania z przewodnikiem Rynku Galicyjskiego i Synagogi. Muzyczny finał sanockiego Weekendu z Kulturą odbędzie się na dziedzińcu zamkowym – zagra zespół Raya Bell.