Przyznanno Nagrody Miasta Sanoka za 2022 rok

Przyznano Nagrody Miasta Sanoka za 2022 rok

W Sali Tańca Sanockiego Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Miasta Sanoka za 2022 rok za szczególne osiągniecia w dziedzinie kultury i sztuki za ubiegły rok.

Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka wspólnie z Andrzejem Romaniakiem, przewodniczącym Rady Miasta Sanoka i Maciejem Drwięgą, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki wręczyli uroczyście Nagrody Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki za 2022 rok. Za całokształt dzielności Nagrody Miasta otrzymali Grażyna Dziok – skrzypaczka, pedagog skrzypiec, twórca zespołu skrzypcowego „Con Amore”, który od ponad dwóch dekad pracuje przy Sanockim Domu Kultury, oraz zespół Raya Bell – od 36 lat na scenie, już na początku istnienia kilkakrotnie wyróżniany podczas festiwalu w Jarocinie.

Kapituła Nagrody doceniła osiągnięcia Darii Kosiek – wokalistki zespołów Wernyhora i Widymo, której talent wokalny został dostrzeżony na wielu ogólnopolskich festiwalach i którą mogliśmy w ubiegłym roku usłyszeć kilkakrotnie w audycjach radiowej „Dwójki”. Najmłodszymi laureatami Nagrody zostali akordeoniście Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła, czyli znany doskonale nie tylko sanockiej publiczności duet Filik&Kacper. Uroczystość uświetnił występ zespołu Con Amore.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj