Pokaz talentów podopiecznych SOSW – fotorelacja

W Uczelni Państwowej odbył się Pokaz Talentów podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Uczniowie zachwycili publiczność wspaniałymi tańcami, występami wokalnymi, wzruszającymi filmami, pokazem prac plastycznych, umiejętnościami sportowymi czy recytatorskimi. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie włożyli w pokaz dużo pracy, ale przede wszystkim serca, aby podziękować swoim rodzicom za ich opiekę.

Pokaz Talentów odbywa się już od kilku lat. Na scenie swoje zdolności oraz talenty prezentują uczniowie, którzy przygotowują się do tego wydarzenia przez wiele miesięcy. Ich praca i trud, jakie wkładają w organizację zostają docenione przez rodziców, rodzeństwo i nauczycieli. Robert Dudek, dyrektor ośrodka przywitał wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, opiekunów, a w szczególności rodziców, którzy tak licznie przybyli na pokaz talentów.

– Dzisiejszy dzień to okazja, aby przedstawić wszystkim talenty i zdolności naszych dzieci, pokazać to, czego się nauczyły – powiedział dyrektor dziękując za pracę, zaangażowanie oraz za czas, który nauczyciele i opiekunowie poświęcają na rzecz rozwoju ośrodka.

Osobne podziękowania otrzymały przedstawicieli Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” Ewa Jakubowska-Osękowska (prezes) oraz Magdalena Bednarz (wiceprezes) – osobom, które od lat bezustannie działają na rzecz ośrodka, brały również udział w założeniu stowarzyszenia.

– Pokazy talentów przede wszystkim mają na celu pokazanie rodzicom tego, jak pracują ich pociechy, jakie ta praca przynosi efekty. Ponadto występy mają również przekaz emocjonalny. Nasze dzieci, dzięki temu, że mogą znaleźć się na scenie i zademonstrować swoje talenty czują się docenione i zauważone. One pragną pokazać, szczególnie swoim rodzicom, że coś potrafią. Na co dzień często nie mają ku temu okazji, dlatego co roku organizujemy to wydarzenie, aby dać im taką możliwość, tym bardziej, że mogą się pokazać szerszej publiczności. Marzeniem każdego dziecka jest to, aby jego rodzic mógł zobaczyć, to co przygotował na to wyjątkowe przedstawienie – mówił Robert Dudek.

Pokaz talentów to nie tylko praca samych uczniów, ale także pokazanie jaki trud i wysiłek wkładają ich nauczyciele i opiekunowie, w przygotowanie swoich wychowanków. Podopieczni ośrodka zaprezentowali wiele talentów. Publiczność mogła podziwiać występy taneczne, wokalne, recytatorskie, czy zmagania sportowe, a także zasmakować przepysznych ciastek specjalnie przygotowanych przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Od pięciu lat Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” przyznaje nagrodę dla wyjątkowego ucznia – absolwenta, który kończy edukację. W tym roku nagroda trafiła do wyjątkowej uczennicy Grażyny Hajduk – to niezwykle pracowita, życzliwa, uczynna i zawsze uśmiechnięta osoba. Za rok odbędzie się kolejny pokaz, na który wszyscy wyczekują już z niecierpliwością.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj