Najbardziej pożądane zawody w Sanoku

Pomimo tego że bezrobocie w województwie podkarpackim jest wciąż wyższe niż średnia krajowa stopa bezrobocia, to jednak sanocki rynek pracy ma naprawdę wiele do zaoferowania potencjalnym pracownikom. Jak wygląda aktualna sytuacja na sanockim rynku pracy? W jakich branżach można zarobić tu najwięcej?

Rynek pracy w Sanoku – sytuacja

Osoby, które rozważają pracę w Sanoku, powinny wiedzieć, że stopa bezrobocia w samym mieście systematycznie spada. Jest ona niższa niż średnia stopa bezrobocia dla całego województwa podkarpackiego.

Na liczne oferty pracy (dostępne m.in pod adresem https://www.gowork.pl/praca/sanok;l) mogą liczyć osoby zainteresowane zatrudnieniem w:

● przemyśle chemicznym,
● rolnictwie,
● budownictwie,
● sektorze usługowym,
● branży IT.

Sanok to miasto, które w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Liczne inwestycje, które wciąż powstają na jego terenie, przyczyniają się do poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Jakie zawody są szczególnie pożądane w Sanoku? Gdzie można zrobić najwięcej?

Jakie zawody cieszą się na większym zainteresowaniem w mieście i jego okolicach?

Praca jako logistyk

Z uwagi na to, że Sanok jest dynamicznie rozwijającym się miastem, zapotrzebowanie na pracowników logistyki systematycznie wzrasta. Logistyk to osoba, która może liczyć na szczególnie atrakcyjne zarobki, znacznie przekraczające średnie krajowe wynagrodzenie.

Na co dzień zajmuje się transportem, wysyłką towarów oraz organizacją produkcji. Specjaliści z branży logistyki mogą znaleźć zatrudnienie w energetyce, budownictwie, przemyśle, motoryzacji i wielu innych branżach – wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba magazynowania i transportu towarów.

Pracownicy branży medycznej

Z uwagi na to, że w ostatnich latach duża część pracowników branży medycznej wyemigrowała za granicę, zapotrzebowanie na pracowników szpitali, ośrodków zdrowia i prywatnych placówek jest w Sanoku ogromne. Pracownicy medyczni mogą liczyć na coraz wyższe zarobki i atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Wynagrodzenie osób zatrudnionych w charakterze lekarza lub chirurga to nawet kilkanaście tysięcy złotych brutto miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to zawody wymagające wielu lat studiów, mnóstwa samozaparcia i cierpliwości oraz nieustannego kształcenia.

Specjaliści IT

Branża IT to bez wątpienia branża, która rozwija się najbardziej dynamicznie i to nie tylko w Sanoku. Wciąż tworzy nowe stanowiska pracy, które mogą zainteresować zarówno osoby z wyższym wykształceniem, jak i te, które nie posiadają szczególnych kompetencji. Jedno jest pewne – branża IT w Sanoku w kolejnych latach wciąż będzie znajdować się w fazie intensywnego rozwoju, co rodzi szerokie perspektywy dla osób poszukujących zatrudnienia. Programista lub tester oprogramowania – to tylko niektóre zawody, na które sanocki rynek pracy składa coraz większe zapotrzebowanie.

Pracownicy budowlani

Z reguły na stanowiskach, które wiążą się z wysokimi i atrakcyjnymi zarobkami, zatrudnione są osoby z wyższym wykształceniem, dużym doświadczeniem oraz specjalnymi kompetencjami. A tymczasem branża budowlana otwiera się zarówno na pracowników wykwalifikowanych, jak i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej.

Tynkarze, murarze, ślusarze, dekarze i pracownicy fizyczni – te wszystkie osoby mogą znaleźć w internecie wiele atrakcyjnych ofert pracy w Sanoku. Większość z nich dotyczy dość wymagających fizycznie zajęć, które jednak są atrakcyjnie wynagradzane – znacznie powyżej przeciętnej krajowej pensji.

Gdzie szukać pracy w Sanoku?

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby poszukujące pracy udawały się do Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku bądź też korzystały z tradycyjnych mediów, takich jak radio lub prasa. W dzisiejszych czasach poszukiwanie pracy w Sanoku w największej mierze przyniosło się do internetu. Sieć to obecnie największa baza ofert pracy.

Atrakcyjne ogłoszenia znaleźć można na przeznaczonych do tego portalach rekrutacyjnych, w mediach społecznościowych oraz na lokalnych serwisach.