Ponad 70 mln zł rządowego wsparcia na budowę mostu na Sanie

Ponad 70 mln zł rządowego wsparcia na budowę mostu na Sanie

Dzisiaj ogłoszono decyzję o dofinansowaniu ośmiu zadań mostowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Sanok otrzymał 70,4 mln zł rządowego wsparcia z programu „Mosty da regionów”. Całkowity koszt inwestycji to 88 mln zł.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał danego słowa. To tutaj w Sanoku, ale także i w Warszawie potwierdziliśmy, że chcemy łączyć społeczności oraz przestrzeń między brzegami rzek bezpiecznymi połączeniami drogowymi. Rządowy program „Mosty dla regionów” to konkretne wsparcie samorządu w realizacji inwestycji, których same by nie udźwignęły. Podjęliśmy decyzję o przekazaniu ośmiu kolejnym beneficjentom środków finansowych w wysokości 80 proc. wartości inwestycji mostowej. Wśród nich znalazł się Sanok, który otrzyma aż 70,4 mln zł rządowego wsparcia na budowę przeprawy mostowej na Sanie – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Tomasz Matuszewski powiedział, że program „Mosty da regionów”, jest dla samorządów jedyną szansą na to, aby móc takie inwestycje realizować. Budowa nowego mostu to szansa dla naszego miasta.

– Nowa inwestycja połączy dwa muzea, da poczucie bezpieczeństwa osobom, które zamieszkują tamte tereny, ponadto inwestycja daje nam możliwość współpracy z Lasami Państwowymi, inwestycja otworzy nowe tereny, które chcemy zagospodarować – dodał burmistrz Matuszewski. 

2 KOMENTARZE

  1. Nawet kiepsko zainteresowani lokalną polityką do niedawna kojarzyli posła Piotra Uruskiego jako tego, który apeluje do prokuratury (krajowej chyba nawet), żeby zbadała sprawę „porozumienia mostowego”. A teraz poseł „wspiera” budowę mostu w błysku fleszy? A, fe….

  2. Krawat czerwony – chętnie wybierany przez polityków. Jest wyrazem władzy i siły. Najlepiej wygląda w połączeniu z jasną koszulą i ciemnym garniturem. Mężczyzna w czerwonym krawacie jest odbierany jako silny i przebojowy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj