BWA zaprasza na SOBÓTKI TEATRALNE

 

 

Program:

  1. „Wyjaśnienie” spektakl muzyczny do wierszy Z. Ginczanki, W. Gombrowicza, Witkacego i J. Tuwima. – wyk. Monika Adamiec (Rzeszów), reż. M. Adamiec

Poetycki świat dwudziestolecia międzywojennego i postać wybitnej polskiej poetki przywołane w pieśniach, opowieściach i anegdotach. A wszystko opatrzone oryginalną muzyką skomponowaną do wierszy Zuzanny Ginczanki, Witolda Gombrowicza, Witkacego i Juliana Tuwima.

 

  1. „Tylko Spokojnie” P. Sroka – wyk. Paweł Kotkowski (Teatr Kąt – Jarosław), reż. P. Sroka

„Tylko spokojnie” – scenariusz zainspirowany dramatem „Alarm”; Krzysztofa Choińskiego. Jest to studium i próba zarysowania duszy – potwornej, złej i cynicznej. Bez szukania przyczyn i usprawiedliwień dlaczego taką ona jest. My sami widzowie obserwujemy jej naiwną próbę wybielenia się wobec siebie. Widzenie zła które ją spotkało i które sama stworzyła.

  1. „Dyktatura Marzeń” wg B. Szulca – wyk. Anna Boczar, Damian Kierek (Teatr Tata – Brzozów), reż. D. Kierek

Inspiracją przedstawienia „Dyktatura marzeń” są opowiadania Brunona Schulza, w tym „Traktat o manekinach”, grafiki z „Xięgi Bałwochwalczej” oraz biografia ich autora, jego fascynacje i obsesje. Obraz schulzowskiego świata jest przedstawiony głównie z perspektywy postaci Jakuba – ojca.

  1. „Małe Kina” wg M. Witkowskiego –  wyk. Katarzyna Góralska (Teatr BWA – Sanok), reż. S. Woźniak

Michał Witkowski, dla wielu postać kontrowersyjna, napisał zaskakująco niekontrowersyjne opowiadanie. Jego bohaterka to swoista „ćma barowa”, trochę żałosna i trochę tragiczna. Kobieta pozbawiona złudzeń, szukająca towarzystwa raczej do pogadania niż do łóżka. Napotkany w lokalu gastronomicznym mężczyzna, zostaje mimowolnym powiernikiem (spowiednikiem?), opowiedzianej przez nią historii. Historii, która być może nie
jest nam obca…

 

Początek – godz. 18.00

Wstęp – bezpłatne zaproszenia (do odebrania w BWA)

Miejsce: BWA Galeria Sanocka Rynek 14, tel. 13 46 360 30

ZAPRASZAMY

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj