Co kryje się za numerkiem generacji w Apple Watch? Sprawdzamy!

Apple Watch to jeden z najchętniej kupowanych smartwatchy. Na rynku znajdziesz kilka jego rodzajów. Czym się różnią i który wybrać? Sprawdź, który model okaże się najlepszą inwestycją, dzięki której będziesz mieć wszystkie najważniejsze informacje pod ręką – a właściwie… na niej!

Apple Watch – co potrafi?

Smartwatch Apple zbiera świetne recenzje niezależnie od wersji. Daje bardzo dużo możliwości monitorowania zdrowia, aktywności fizycznej i pracy – to prawdziwe centrum zarządzania. W zależności od modelu zakres funkcji może nieco się różnić – dlatego dobrze określić, na mierzeniu jakich parametrów zależy ci najbardziej.

Apple Watch dostarczy ci szczegółowych danych na temat treningu, ale także codziennej aktywności. Zamykanie pierścieni i system nagród za osiągnięcia będą stanowić zachętę do regularnego ruchu. Za długo siedzisz? Zegarek przypomni ci, by na chwilę wstać.

Oprócz dokładnego monitorowania różnych dyscyplin sportowych (nawet takich jak curling czy futbol amerykański!) możesz ustawić trening ogólny z celem otwartym.

Ważnym aspektem monitoringu stanu zdrowia jest szczegółowy raport na temat snu. Najnowsze generacje Apple Watch mają mocno dopracowaną tę funkcjonalność – dlatego łatwiej ci zaplanować odpoczynek, który przyniesie prawdziwą regenerację.

Apple Watch pozwala też zarządzać oglądaniem muzyki i filmu na innym urządzeniu, łatwo odpisywać na wiadomości za pomocą gotowych szablonów, wyzwalać migawkę w aparacie iPhone’a, sprawdzać powiadomienia z aplikacji biurowych, jak Trello czy Teams. Nie mówiąc już o informacji na temat przychodzących połączeń, daty i pogody.

Zegarek pozwala dzielić się danymi z innymi posiadaczami Apple Watch – by sprawdzić aktywność fizyczną i porównywać wyniki treningowe.

W zależności od modelu – możesz skorzystać też z EKG lub pulsoksymetru. Ważną innowacją jest również czujnik upadku, który pozwoli szybko zaalarmować służby medyczne.

Jak widzisz, Apple Watch potrafi naprawdę wiele! Zobacz, spośród jakich modeli możesz wybierać nowego smartwatcha.

Apple Watch – jakie możesz kupić?

Przeglądając modele Apple Watch, możesz zastanawiać, czym różnią się poszczególne oznaczenia. Pora przyjrzeć im się bliżej!

Aktualnie możesz kupić w sklepie jeden z poniższych zegarków:

• Apple Watch series 8;
• Apple Watch Ultra;
• Apple Watch SE (2. generacji);
• Apple Watch series 7.

Który będzie najlepszy? Pierwsze trzy pozycje oznaczają najnowsze sprzęty Apple. Apple Watch series 8 (oraz series 7!) kupisz w dwóch rozmiarach koperty – 41 i 45 mm, model SE to również dwie możliwości – 40 i 44 mm. Najbardziej zaawansowany Apple Watch Ultra ma kopertę 49 mm.

Apple Watch series 8 to w porównaniu z poprzednią generacją rozbudowany monitoring temperatury w kontekście kobiecego zdrowia oraz dopracowana aplikacja Apple Sen. Jeśli chcesz nieco oszczędzić przy zakupie zegarka, sięgnięcie po Apple Watch series 7 będzie dobrym wyborem.

Jeszcze lepszy stosunek jakości do ceny oferuje Apple Watch SE – to kolejna odsłona tańszego modelu smartwatcha. Po sukcesie 1. generacji, wypuszczonej w 2020 roku, przyszła kolej na najnowszą odsłonę z 2022 roku. W porównaniu do pierwszej wersji W masz tutaj o 20% szybszy procesor, a do tego – lepszy monitoring snu. Musisz jednak mieć świadomość, że ze względu na stosunkowo niską jak na sprzęty Apple cenę (ok. 1500 zł!), nie znajdziesz tu pulsoksymetru i czujnika EKG.

Nie chcesz iść na kompromisy? Apple Watch Ultra jest dla ciebie odpowiednim wyborem. Zachwyci cię jego duży wyświetlacz i dokładne monitorowanie aktywności sportowych – w tym wodnych! Urządzenie jest także wodoodporne do 50 m.

Każdą z wymienionych wersji możesz kupić w wersji Cellular. Oznacza to po prostu dostęp do sieci komórkowej – tak, by korzystać z internetu i mieć możliwość wykonywania połączeń nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie telefonu. Takie modele są droższe od wersji podstawowej, w wielu przypadkach będzie to jednak uzasadniony wydatek.

Wiesz już, co znaczą poszczególne serie i opisy modeli smartwatchy Apple? Sprawdź zegarki Apple Watch w sklepie MediaMarkt, porównaj szczegółowo parametry i przeczytaj opinie użytkowników. W ten sposób łatwo wybierzesz urządzenie dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj