Jowita Nazarkiewicz nową wiceburmistrz ds. społecznych

W Urzędzie Miasta Sanoka nastąpiła zmiana na stanowisku Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych. Od 1 lipca Grzegorza Korneckiego zastąpi Jowita Nazarkiewicz. Dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół nr 2 wyraziła nadzieję, że na nowym stanowisku współpraca z podległymi jednostkami będzie przebiegać bez przeszkód. Podchodzi do nowych wyzwań z pozytywną energią i nadzieją, że jej wydział będzie pracował bezproblemowo.

– Dziś oficjalnie nastąpiła zmiana na stanowisku II Wiceburmistrza. Grzegorza Korneckiego od 1 lipca zastąpi Jowita Nazarkiewicz. Dziękuję Panu za współpracę i mam nadzieję, że ona się nie kończy, lecz będzie kontynuowana, tyle że na innej płaszczyźnie. Pan Grzegorz Kornecki wykonał powierzone mu zadania, a teraz nowe wyzwania czekają na Panią Jowitę Nazarkiewicz – skomentował zmianę na stanowisku burmistrz Tomasz Matuszewski.

Nowa wiceburmistrzyni jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w zakresie anglistyki. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie jakością procesów produkcyjnych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz kurs kwalifikacyjny w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Od 2011 r. wpisana na listę ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. W charakterze eksperta MEN uczestniczyła w licznych komisjach egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych ds. awansu zawodowego nauczycieli.

Z oświatą związana jest od 24 lat. Przez ostatnich osiem lat sprawowała stanowisko dyrektora w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku. W tym charakterze była mocno zorientowana na pozyskiwanie środków zewnętrznych z funduszy europejskich oraz współpracę z lokalnym rynkiem pracy. Dzięki jej staraniom szkoła uczestniczyła w opracowaniu i wdrażaniu dwóch projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego: „Dostosowanie oferty Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku do potrzeb lokalnego rynku pracy” (2018-2021) i „Nowa jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku” (2019-2022) oraz w czterech projektach RPO, których beneficjentem był Powiat Sanocki. Dzięki tym projektom szkoła pozyskała wyposażenie pracowni zawodowych oraz ogólnokształcących, został też przeprowadzony remont internatu.

Jest sanoczanką, mężatką, ma dwóch synów w wieku 18 i 12 lat. Wraz z objęciem przez wiceburmistrzynię nowej posady, kończy pracę na stanowisku dyrektora szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj