Zawody rowerowe dla dzieci i dorosłych w Gminie Bukowsko

W najbliższą niedzielę 16 lipca po raz trzeci w malowniczej Gminie Bukowsko zagoszczą kolarze górscy, by rywalizować podczas „DareToBe” Maraton MTB Do-met Bukowsko 2023. 


Impreza od samego początku istnienie przyciąga szerokie rzesze miłośników jazdy na rowerze górskim na wyjątkowej trasie,  pełnej niezapomnianych panoram i zapierających dech w piersiach widoków. Współorganizatorzy wydarzenia Gmina Bukowsko2PM Group  oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej co roku  dbają o przygotowanie tras wszystkich dystansów w trosce o bezpieczeństwo i niebanalne wrażenia uczestników tej górskiej eskapady.
„DareToBe” Maraton MTB Do-met Bukowsko tradycyjnie rozgrywany jest na trzech dystansach, tak aby każdy znalazł odpowiednie dla siebie wyzwanie do pokonania na trasie. Najkrótszy z nich Quarter to zaledwie 32 km długości, ale już 1 tys. metrów przewyższenia.  Kolejny nazwany Half to do przejechania 48 km i około 1600 metrów przewyższenia. Dla najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników przygotowano dystans Full, na którym zawodnicy pokonują 65 km  i ponad  2000 metrów w górę. 

Wierzymy, że tegoroczne trasy z profilem przewyższeń godnym pełnowartościowego górskiego maratonu skuszą zawodników zarówno doświadczonych, jak i tych którzy rozpoczynają swoją kolarską przygodę. Trasy do podejrzenia _TUTAJ
Na zawodników czekają na trasie bufety z napojami i żywnością, w  niebezpiecznych miejscach strażacy z jednostek OSP Gminy Bukowsko. Na mecie każdy uczestnik może liczyć na ciepły posiłek przygotowany przez panie z KGW Bukowianki oraz inne atrakcje, które przygotowuje Urząd Gminy we współpracy z lokalną społecznością.
Wszyscy zawodnicy startują  o godzi nie 11:00  z placu obok  Urzędu Gminy i podążają w stronę Tokarni  zaczynając rywalizację i dobrą zabawę na rowerze. 

Odważ się być 16 lipca 2023 w Bukowsku !!!
Harmonogram zawodów:
8:30 – 10:30 – Otwarcie i działanie Biura Zawodów
11:00 – Start zawodów dla dorosłych
11:15 – Start zawodów dla dzieci
13:00 – Rozdanie nagród ze sceny dla dzieci
14:00 do 16:00 – Rozdanie dyplomów, medali, nagród dla dorosłych ze sceny

Miejsce: Plac przed Urzędem Gminy Bukowsko obok Remizy Strażackie

Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych miłośnikach dwóch kółek, dzieci do 12 roku życia mogą wziąć udział w darmowych zawodach rowerowych, które zostaną organizowane na terenie Szkoły Podstawowej w Bukowsku.  Co roku ta część imprezy gromadzi prawdziwe tłumy małych kolarzy dopingowanych przez całe rodziny od startu do mety. Zabawy Rowerowe Mapei Kids Race rozpoczną się o godz. 11:15, tuż po stracie dorosłych zawodników.
Zawody dla dzieci ponownie poprowadzi niezawodny trener Marcin Bialik.  Start zapisów  dla dzieci o godz. 10:00

Dzieci wystartują w kategoriach :
•    Żaki – 11 i 12 lat
•    Żaczki – 9 i 10 lat
•    Dzieci  – 7 i 8  lat
•    Dzieci Młodsze – 5 i 6
•    Kategoria OPEN  rowery biegowe  – 2 do 4 lat
•    Kategoria OPEN  rowery z napędem  – 2 do 4 lat

Zabawy rowerowe są współfinansowane przez Powiat Sanocki oraz firmę Mapei.
Organizatorem wydarzenia jest Gmina Bukowsko, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku oraz 2PM Group Pawła Przybyło.
Sponsorem  tytularnym zawodów jest ponownie Do-Met  Dominika Wyciszkiewicza, który wspiera  niezmiennie od trzech lat to sportowe wydarzenie w Gminie Bukowsko.
Dzięki wspólnym działaniom samorządu, organizacji pozarządowych i zaangażowanego społecznie przedsiębiorcy, wyścig Do-Met Bukowsko Maraton MTB stał się  stałym punktem na mapie zawodów rowerowych Podkarpacia.

mn