„Ach, ten Leon!” – zaproszenie na spektakl

 

Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza ramach Sanockiego Aktywnego lata 2023 z Kulturą na spektakl „Ach, ten Leon!” w wykonaniu Teatru Kącik.

21 lipca, godzina 17.00 – Zielona Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych w MBP,

„Ach, ten Leon!” to historia, która dotyczy każdego z nas. Świat przed małym człowiekiem stawia wiele wyzwań i zadań, które czasem wydają się trudne, za trudne nawet dla największych bohaterów. I kiedy jest naprawdę trudno, mały bohater liczy na to, że obok niego będzie ktoś, kto w niego uwierzy i pomoże rozwiązać problem. Małym bohaterem spektaklu jest zabawny clown Pio, którego czeka nie lada wyzwanie. Otóż trwa wielkie przedstawienie cyrkowe, na którego finale ma wystąpić sam Wielki Leon! Ach, ten Leon! Clown Pio jako asystent ma trzymać obręcz, przez którą Leon będzie przeskakiwał. Strach i niewiara w siebie paraliżują biednego małego clowna. Na szczęście ma on wielu przyjaciół: Dyrektora Cyrku, laleczkę jawajkę Cleo tańczącą na linie, krokodyla Nilusia, małpki pacynki King i Kong, a także siłacza Arturro. Ta mała forma artystyczna obfituje w bogaty aranż muzyczny, piękną i bogatą scenografię, liczne zaskakujące zwroty akcji, które wciągną widza w świat areny cyrkowej. W spektakl wpisana jest bogata, wielofunkcyjna scenografia, rekwizyty, kostiumy a także lalki, pacynki i jawajki.

Obsada:

Paweł Sroka i Joanna Rey

Reżyseria, scenariusz:

Paweł Sroka

Scenografia:

Paweł Sroka, Joanna Rey

Muzyka:

Wiktor Marut

Spektakl przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Czas trwania spektaklu jedna godzina zegarowa.