Uczelnia Państwowa

Podpisano umowę na remont budynku „B”

W sali Senackiej Uczelni Państwowej została podpisana umowa z firmą PRB REMBUD Sp. z o.o. , która wygrała przetarg na przebudowanie budynku „B” dla kierunku fizjoterapia.

– Chcemy żeby nasza uczelnia była konkurencyjna, nowoczesna, ale również żeby zapewnić naszym studentom bardzo dobre warunki do nauki, ale również zapewnić im bezpieczeństwo. Ta inwestycja, którą będziemy rozpoczynać w najbliższych dniach ma na celu spełnienie naszych oczekiwań. Chciałem podziękować moim współpracownikom za trudną i wnikliwą pracę przy tak dużej inwestycji na naszej uczelni. Wykonawcy życzę jak najmniej niespodzianek i bezpiecznej finalizacji prac. – powiedział podczas konferencji rektor uczelni Mateusz Kaczmarski.
– Ze swojej strony chciałbym podziękować władzom uczelni za zaufanie, którym nas obdarzono, postaramy się nie zawieść. Pracy jest dużo, a termin wymagający dlatego życzę sobie jak najmniej problemów przy realizacji tej inwestycji – Tomasz Wojtyna, prezes REMBUD Sp. z o.o.

W zeszłym roku akademickim uruchomiono nowy kierunek, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Projekt budowlany rzeczonego budynku zakłada wymianę pokrycia dachowego, zamontowanie paneli fotowoltaicznych i usytuowanie na poddaszy magazynu energii, jednak największe prace budowlane obejmą przede wszystkim wnętrze budynku, w którym znajdą się nowoczesne przestrzenie dydaktyczno – biurowe. W ramach przebudowy ma powstać m.in. pracownia z zakresu magnetoterapii, pracownie z zakresu odnowy biologicznej, elektroterapii, ultradźwięków, krioterapii i światłolecznictwa, a także trzy sale wykładowe i węzeł higieniczno – sanitarny.

esw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj