Festiwal Folk – Oczami Młodych. Od Wojownika do Gladiatora vol.1 – zaproszenie

Wielkimi krokami zbliża się niecodzienne wydarzenie, pierwsze takie zorganizowane oddolnie. Festiwal Folk – Oczami Młodych. Od Wojownika do Gladiatora vol.1 odbędzie się w Muzeum Budownictwa Ludowego.

 

– Festiwal Folk widziany Oczami Ludzi Młodych  był to pomysł dojrzewający od lat w mojej głowie – czekający na swój czas i realizację. Kultura pozwala sięgnąć dalej w głąb – pozwala poznać siebie, odkryć to skąd jesteśmy i co tu robimy. Pozwala zgłębić historię, możemy poznać ją namacalnie oraz pogłębić relacje. Ideą Festiwalu jest też ukazanie naszego miasta czyli Sanoka z jego walorami kulturowymi i przyrodniczymi, gdzie niegdyś przebiegały ważne szlaki – łączące po prostu ludzi oraz przeplatały się kultury, tradycje, wierzenia i zwyczaje które są obecne po dziś dzień i to one powinny być tym co daje nam siłę, wiarę nadzieję na lepszą przyszłość, a o której niestety zapominamy – mówi pomysłodawca i główny organizator Festiwalu, Marcin Milczanowski, większości znany jako Miły.

 

-Zapraszamy wszystkich na pokład Galeonu do odbycia tej niesamowitej małej, a jak niezwykłej kulturowej przygody pod tytułem od Wojownika do Gladiatora.

W Sanoku nie mamy morza – ale po co mamy wyobraźnię… – dodaje pomysłodawca. – I tak skromnie, w ten jeden dzień wszystkie drogi szlaki czy trakty prowadzą do naszego kulturowego grodu. Zacytuję tutaj: sięgaj gdzie wzrok nie sięga! I to się dzieje.

 

LINE UP:

 

1.*Perły*

ŚPIEWNICE – urokliwe i czarujące damy ze Śląska – czarujące głosem i muzyką.

2.*Ametyst*

KAPELA NA DOBRY DZIEŃ – Nasza rodzima dobrze znana kapela folkowa z pozytywną nutą – Sanok.

3.*Brylant*

NIESAMOWITA SPRAWA – kloszardowy uliczny folk z Wielkopolski z dobrą ciętą ripostą.

4.*Rubin*

NO LOGO – przyjemne bijące ciepłe reggae, pop z nieco zaczepiającym pieprznym językiem. Posiadają niezwykle ciekawy i zjawiskowy image kulturowy, pochodzą z Sejn.

5.*Szmaragd*

ANKH – ciekawy kultowy zespół z nieco ostrzejszym brzmieniem w stylistyce folk metal zahaczający o klimaty z krainy faraonów. Zespół pochodzi z Kielc.

6.*Diament*

ACAPULCO – legendarna formacja folk punkowa z Jarocina z lat 80′ dobre ponadczasowe teksty i przekaz.

Gwiazda Wieczoru:

  1. *Skrzynia ze Złotem i Skarbami*

KOZA MOSTRA

Prowadzący: Paweł Konjo Konnak

Na scenie występują między innymi Śpiewnice, Kapela Na Dobry Dzień, Niesamowita Sprawa, NO LOGO, ANKH, Acapulco.

 

Dla posiadaczy biletu przewidziane są zniżki od  23.09,  które obejmują między innymi zwiedzanie i zamawianie posiłków w:

–  Galeria Beksińskiego ,

– Muzeum Budownictwa Ludowego ,

–  Pub Johny’s  Rynek

– Galeria o Smaku Kawy ,

– Karczma Jadło Karpackie Rynek 12

 

Bilety

Bilety   85 zł – do 22 września ,

w dniu festiwalu 100zł