Program Polska Bezgotówkowa dla małych firm – odkryj potencjał płatności bezgotówkowych

Program Polska Bezgotówkowa to inicjatywa, która ma na celu popularyzację obrotu bezgotówkowego w naszym kraju oraz edukowanie w tym zakresie zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów. W ramach Programu do małych i średnich firm trafiają darmowe terminale płatnicze – jeśli prowadzisz własny biznes także możesz dołączyć do grona jego uczestników!

Program Polska Bezgotówkowa jest inicjatywą agentów rozliczeniowych i wydawców kart płatniczych przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich oraz sektorem publicznym. W ramach Programu małe i średnie firmy, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie obsługiwały transakcji bezgotówkowych, mogą otrzymać darmowy terminal płatniczy. Korzystanie z niego bez żadnych dodatkowych opłat jest możliwe przez rok od dnia instalacji lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł.

Program Polska Bezgotówkowa – poznaj główne zasady

Głównym kryterium uczestnictwa w Programie Polska Bezgotówkowa jest brak podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym w ciągu poprzednich 12 miesięcy. Terminale do płatności kartą mogą otrzymać zarówno firmy, które dopiero zaczynają funkcjonowanie, jak i przedsiębiorstwa obecne, znane i cenione na rynku od lat. Każde z nich może dostać urządzenie na preferencyjnych warunkach.

Wyjątkiem są firmy z sektora transportu osobowego (poza taksówkami), do których może trafić do 20 terminali. Okres darmowego użytkowania nalicza się przez 12 miesięcy od dnia instalacji terminala – również w tym przypadku przedsiębiorca nie ponosi związanych z tym kosztów, jeżeli roczny obrót nie przekroczy 100 tys. zł.

Jak odebrać darmowy terminal płatniczy dla firmy?

Chcesz dołączyć do grona uczestników Programu Polska Bezgotówkowa i w praktyce przekonać się, jak terminal płatniczy rozwinie Twoją firmę, wpłynie na jakość obsługi klientów i poziom przychodów? Wystarczy do tego kilka prostych kroków!

• Wejdź na stronę internetową PolCard.pl, zostaw w wyznaczonym miejscu dane kontaktowe.

• W trakcie rozmowy z ekspertem PolCard dowiesz się, jakie są dokładne warunki uczestnictwa w Programie oraz wymagane formalności (jest ich naprawdę niewiele).

• Zdecyduj się na konkretny model terminala – może być to terminal stacjonarny, przenośny, PINpad kasowy lub aplikacja mobilna typu softpos. Więcej informacji o poszczególnych modelach terminali znajdziesz na stronie https://www.polcard.pl/rozwiazania-platnicze/terminale-platnicze/.

• Dopełnij wymaganych formalności – urządzenie trafi do Ciebie w ciągu dwóch dni roboczych.

Obsługa transakcji bezgotówkowych to dla Twojej firmy szansa na rozwój i zwiększenie skali działalności. Podniesiesz dzięki temu standardy obsługi klienta, oszczędzisz czas, zwiększysz bezpieczeństwo transakcji i zbudujesz wizerunek nowoczesnej firmy, która jest otwarta na nowoczesne technologie. Dodatkowo możesz zarabiać na prowizjach od innych usług dodatkowych wykonywanych za pośrednictwem terminala, takich jak transakcje DCC, wypłata gotówki czy doładowania telefonów.