Festiwal Wielu Kultur – po raz czwarty

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają na czwartą edycję Festiwalu Wielu Kultur w Dukli. To jedna z najciekawszych imprez kulturalnych odbywających się jesienią na Podkarpaciu. Wydarzenia i towarzyszące festiwalowi imprezy stanowią mieszankę niezwykle starannie dobranych pozycji. W tym roku partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

Festiwal odbędzie się w dniach 10 i 11 listopada 2023 roku w Browarze Dukla – usytuowanym w malowniczym krajobrazie Beskidu Niskiego u stóp Góry Cergowej. To wyjątkowe wydarzenie jest prawdziwą ucztą dla zmysłów oraz ukazaniem różnorodności kulturowej i artystycznej jednoczącej nas wszystkich.

Program Wydarzenia:

Piątek – Restauracja Pub Browar Dukla, Dukla Rynek 18:

Wernisaż Wystawy „Mandale” Grażyny Falkiewicz

Festiwal rozpoczniemy podróżą w świat sztuki i ducha człowieczej wyobraźni podczas wernisażu wystawy „Mandale” autorstwa, niezwykle utalentowanej artystki, Grażyny Falkiewicz. Te niesamowite prace artystyczne przeniosą nas w głąb naszych samych.

Koncert zespołu Falochron

Wieczór piątkowy obiecuje niezapomniane muzyczne przeżycia dzięki występowi zespołu Falochron, zwycięzcy legendarnego festiwalu YAPA w 2022 roku. Ich muzyka to przestrzenna poezja śpiewana, free jazz oraz indie folk.

Sobota, Browar Dukla, Cergowa 301:

Koncert zespołu The Rumpled i Wadada

Sobota przynosi jeszcze więcej muzycznych przeżyć. Zespół The Rumpled, specjalnie przybywający ze słonecznej Italii, zagra dla nas energetycznego Celtic-Folk-Rocka. Natomiast zespół Wadada zaprezentuje nam dźwięki inspirowane tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby, Brazylii i Azji z dodatkiem własnych, niezwykłych melodii.

 

Ponadto w programie:

Pokazy rzemiosła, wyrobów regionalnych, degustacja regionalnych produktów oraz rzemieślniczego piwa ważonego z pasją w Browarze Dukla.

Festiwal Wielu Kultur to okazja do zgłębienia różnorodności kulturowej, doświadczenia niezwykłych dźwięków i smaków oraz zanurzenia się w bogactwie sztuki i rzemiosła.

Miejsce:

Piątek – Restauracja Pub Browar Dukla, Dukla Rynek 18

Sobota – Browar Dukla, Cergowa 301.

Szczegóły:

www.browardukla.pl

facebook.com/browardukla

Tel: +48 692 483 914