Charytatywny mecz dla Martynki

W dwudniowym bogatym programie Forum Gospodarczego znajdzie się również bardzo ważne wydarzenie czyli mecz dla Martynki. Mecz rozegrany zostanie o godz.  16 w Centrum Dydaktyczno-Sportowym Uczelni Państwowej. Uczestniczy oraz kibice przekażą środki finansowe na leczenie naszej uzdolnionej Spartanki. Martynka jeszcze nie dawno odnosiła znaczące sukcesy w tym. Niestety dziś zmaga się z ciężką chorobą.

– Pomóżmy jej i rodzicom w tym ciężkim okresie. Zapraszam na widownię oraz do wsparcia zbiórki. W kolejnych dniach połączmy się pomagając Martynce zachęca burmistrz Tomasz Matuszewski.

 

 

Martynka Posadzka ma 12 lat. Trzy lata temu, w dniu urodzin zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową – białaczkę limfoblastyczną typu B. Nic wcześniej nie wskazywało na taki koszmar. Martynka rozwijała się prawidłowo, urodziła się zdrowym dzieckiem, jest bardzo pogodna, uśmiechnięta i energiczna. Do tej pory jej całym światem był sport. Martynka to zawodniczka klubu UKS Spartanie Zahutyń – wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata w fitnessie gimnastycznym.

Martynka ma nie tylko niezwykły talent, ale i ogromne serce. Razem z innymi Spartankami przygotowywała specjalne pokazy i w ten sposób włączała się w akcje charytatywne organizowane w całym regionie. Wykorzystując swój sportowy talent pomagała innym chorym dzieciom. Teraz sama potrzebuje naszej pomocy.

Już w piątek 27 października w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku zorganizowany zostanie charytatywny mecz piłki nożnej z udziałem polityków, samorządowców, radnych i przedsiębiorców oraz sportowców.

Podczas meczu, zarówno drużyny, jak i kibice oraz inni uczestnicy Forum Gospodarczego, które od dzisiaj odbywa się w Sanoku, wesprą finansowo zbiórkę środków na pomoc Martynce. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji pomocy dzielnej sanoczance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj