W siostrzanym uścisku

Dwie autorki, dwie wizje artystyczne, dwie techniki wyrazu i po prostu… dwie siostry na wspólnej wystawie w Galerii o smaku kawy. 28 października Jolanta Mazur-Fedak i Alina Brudnik otworzą wystawę swoich prac pt. „Zwiewne kolory”.

Sztuka przenika świat tych dwóch artystek od zawsze. Jolanta Mazur-Fedak oprócz malarstwa fascynuje się fotografią i literaturą – Mam wielkie pragnienie oglądania dzieł sztuki i nowych widoków natury, by łowić kształty i kolory – mówi. – Bez sztuki czuje się jak ryba bez wody. Dlatego szukam inspiracji w różnych dziedzinach – dodaje.
Alina Brudnik od lat tworzy znakomite akwarele. Zachęcona przez Annę M. Pilszak, bierze udział w corocznej konkursowej edycji Międzywojewódzkiej wystawy akwareli w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie gdzie otrzymała kilka nagród i wyróżnień. – Świat akwareli to świat harmonizujący z moimi myślami, w którym uwalniam je i odpoczywam – opisuje Alina Brudnik . – Malowanie pozwala przenieść się w krainę barw, których odbiór i kolorystyka, którą stosuję, zależna jest od tematu oraz nastroju, podobnie jak tempo powstawania prac. Lubię malować pejzaże, siedliska ludzkie, stare budynki. Interesuje mnie również zmienność ludzkich zachowań i emocji – kończy.

Wernisaż wystawy „Zwiewne kolory – dwie siostry” 28 października o godzinie 17:00 w Galerii o smaku kawy, ul. 3 maja 15.
Wystawa czynna do 24 listopada.

Wstęp wolny

W siostrzanym uścisku