Legendy bieszczadzkie i karpackie

W niedzielę 22 października br. w BWA Galerii Sanockiej odbyło się przedstawienie „Legendy bieszczadzkie i karpackie” w wykonaniu aktorów Teatru BWA. To kolejna inicjatywa realizowana w ramach projektu „Republika marzeń. Biblioteka ośrodkiem aktywizacji społeczności lokalnych”

w programie BLISKO (2023-2024), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

Scenariusz przedstawienia jest literackim zapisem autentycznych ludowych opowieści zebranych m.in. przez Oskara Kolberga. Z tego ogromnego zbioru, wybrano dziewięć legend, opracowanych współcześnie przez Roberta Bańkosza. Ich akcja rozgrywa się w różnych rejonach Karpat (również
w Bieszczadach). Tajemnicze, często przerażające historie, niezwykli bohaterowie, muzyka wykonywana na żywo – to główne walory programu.

Spektakl wyreżyserował Sławomir Woźniak, oprawę muzyczną przygotowali Daria Kosiek i Maciej Harna. Wystąpili: Anna Anczakowska, Zoriana Dmitrova, Katarzyna Góralska, Izydora Rydosz, Alicja Woźny, Andrzej Kutiak, Wacław Bojarski.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj