Cisza na sanockim deptaku

W najnowszej ekspozycji artystycznej Galeria o smaku kawy Interpiano zaprezentuje niezwykłe dzieła Gabrieli Gorączko, graficzki o wyjątkowym talencie i wrażliwości. Wystawa „Cisza” to obszerna prezentacja jej dorobku artystycznego.

Gabriel Gorączko jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale grafiki. Jej sztuka nie zna granic, czego dowodem są liczne udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach. Jej prace zdobiły przestrzenie galerii w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Iranie, Chinach, Słowacji i Rumunii.

Jako zdobywczyni prestiżowych stypendiów, takich jak Instytutu Adama Mickiewicza, stypendium Prezydenta Wrocławia, oraz stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Gorączko kontynuuje swoją artystyczną podróż, angażując się w szeroko pojętą grafikę, artystyczny druk cyfrowy, grafikę projektową, design, branding i ilustrację.

Obecnie artystka zaprezentuje w Sanoku swoją najnowszą kolekcję, zatytułowaną „Cisza”. – Osobiście odkryłam nowe oblicze ciszy, gdy zaczęłam pracować zdalnie i spędzać większość czasu w swoim towarzystwie. To wtedy stała się głośna – mówi Gabriela Gorączko. – Prace znajdujące się na wystawie są twórczym uwolnieniem od wewnętrznego hałasu – dodaje.

Organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy 25.11.2023 o godz. 17:00 do Galerii o smaku kawy na sanockim deptaku. Wstęp wolny!