13. edycja Mikołajkowej Niezapominajki

 

Nadszedł grudzień. Wszędzie mnóstwo już ozdób świątecznych, z każdego kąta wygląda na nas przystrojona choinka, migoczą światełka, a z głośników płyną świąteczne melodie. Taki piękny czas. Magiczny – tak go niektórzy określają.

 

Wszyscy się uśmiechają i składają życzenia. „Przede wszystkim zdrowia” słyszymy prawie zawsze. A co z tymi, którzy nie mają siły się uśmiechać i cieszyć nadchodzącymi Świętami, którym to życzenie się nie spełniło? Co  z tymi, którym tego zdrowia zabrakło?

– My, jak co roku pamiętamy o Was i bierzemy Mikołaja na wycieczkę. Tak było w dniu 12 grudnia w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie. Wesoła Sanitasowa ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła pacjentów onkologicznych. Dzwoneczki na korytarzach,  donośne ho, ho, ho  i nagle zrobiło się jakoś jaśniej, bardziej kolorowo.

Dziękujemy Wam kochani Pacjenci, że przyjmujecie naszego Mikołaja tak ciepło i serdecznie. Dziękujemy za każdy uśmiech i każdą łzę wzruszenia. Dziękujemy, że podnosicie się z łóżek by nas powitać. Tak – to my dziękujemy Wam. Za Wasza walkę i wytrwałość. Za to, ze się nie poddajecie. Dlatego zawsze jesteśmy dla Was – skomentowała wizytę w szpitalu Anna Nowakowska.

 

Akcja Mikołajkowa dotyczyła dziewięciu różnych oddziałów onkologicznych w Polsce. Poprzedziły je miesiące przygotowań. Akcje maja na celu niesienie radości, nadziei  świątecznej atmosfery, wszystkim dzielnym pacjentom z oddziałów onkologii.