Wieczór z prozą i muzyką. Edyta Wilk i Patrycja Stockinger

Kolejny twórczy wieczór w Galerii o smaku kawy! Swoje nowele czytać będzie Edyta Wilk, a o muzyczną oprawę zadba Patrycja Stockinger. Wszystko pod wspólnym tytułem „W domach z betonu i na kwitnącej łące”.

Edyta Wilk mieszka i tworzy w Sanoku. Jej przygoda pisarska zaczęła się od prowadzenia bloga i pisania opowiadań. Kilka z nich stanęło na podium konkursów literackich, wiele było promowanych na głównej stronie Onetu. –  Literami szkicuję, zapisuję rzeczywistość. Kiedyś próbowałam również szkiców ołówkiem, farb olejnych, pasteli, ale słowa nadają chyba najwięcej plastyczności moim myślom – mówi autorka.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewni osiemnastoletnia ustrzyczanka Patrycja Stockinger. Ta młoda wokalistka o mocnym, przeszywającym głosie gra również na gitarze i ukulele.  – Prawdziwą iskrą dla mojej twórczości jest głęboka miłość do natury, zwłaszcza do Bieszczad – opowiada wokalista. – To właśnie tam znajduję inspirację do tekstów moich piosenek, które emanują zarówno pięknem przyrody, jak i osobistymi przeżyciami – dodaje.

Wydarzenie już 1 marca o godzinie 17:00 w Galerii o smaku kawy, ul. 3 maja 15. Wstęp wolny.