Grożą blokadą ulicy

Na dzielnicy Zatorze trwa remont ulicy Głowackiego. Stwarza problemy dla mieszkańców. Po ich sygnałach burmistrz zajął się sprawą.

 

Wielu ludzi było kompletnie zaskoczonych, gdy wjechał ciężki sprzęt. Zarzucają władzy słabą informację odnośnie remontu (pojawiła się na stronie internetowej UM). Argumentują, że nie wszyscy sprawnie posługują się Internetem. Brakło im wywieszek na tablicach.

Prowadzone prace utrudniają życie mieszkańcom nie tylko przy Głowackiego, ale całego Zatorza. Przez zamknięty na czas remontu most mieszkańcy musieli nadrabiać drogi. Po ich sugestiach wykonawca sporządził na moście przejście dla pieszych. Wydłużył prace do 10 godzin dziennie, by jak najszybciej zakończyć ten etap robót.

Objazd do Głowackiego i 800-lecia prowadzi wyłącznie przez Konarskiego. Oznakowanie zamieszczone jest na dwóch skrzyżowaniach: Sienkiewicza ze Słowackiego, Stawiska z 800-lecia. Według mieszkańców jest słabo widoczne i przydałoby się też w innych miejscach.

Kierowcy znaleźli inną drogę przejazdu – przez Polną. Wykonawca przypomina, że nie zarządzono tam objazdu. Mieszkańcy zarzucają władzy krótkowzroczność i pójście na łatwiznę – powinni przewidzieć sytuację. Sygnalizowali dużo wcześniej, że przy remoncie mostu ruch pójdzie Polną mimo innego wytyczenie objazdu.

Wspomniana uliczka jest dość wąska, na około 3 metry. Ciężko się wyminąć samochodom. Przy małym natężeniu ruchu jakoś sobie radzono. Przy większym, auta ocierają się o ogrodzenia, blokują sobie przejazd. Innym aspektem jest bezpieczeństwo pieszych – nie ma tu chodnika, nawet poboczy. Niektóre furtki wychodzą bezpośrednio na jezdnię.

Mieszkańcy grożą blokadą Polnej, ale dają jeszcze czas władzy. Jakiekolwiek ograniczenie ruchu na tej ulicy uderzy w mieszkańców Płowieckiej. Padły różne pomysły wyjścia z impasu, m.in. zmiany ruchu na wahadłowy. Po rozpoczęciu remontu strażnicy miejscy odnotowywali nawet 500 aut na Polnej w godzinach popołudniowych. Rano, w dniu oddawania tego numeru do druku, ruch zelżał do 40 aut (pomiędzy 7.00 a 9.00).

Krzysztof Lubomski