Na tę chwilę czekało wielu odwiedzających, którzy od wielu tygodni dopytywali o dostępność pożądanej przez nich sali. W Mediatece została otwarta Strefa komputerów i gier retro. Prywatna kolekcja Lesława Leśniaka na stałe zagościła w murach byłego gimnazjum.

Do tej pory sanoczanie dwukrotnie mogli podziwiać i zagrać na urządzeniach z przeszłości, podczas wystaw organizowanych w klubie „Górnik”. Dzisiaj, każdy kto odwiedzi Mediatekę, poza otwartą do tej pory Strefą wyobraźni, będzie mógł wspomnieć czasy swojej młodości, lub w przypadku młodszych gości, na własne oczy przekonać się, jak wyglądało dzieciństwo rodziców, albowiem gry zgromadzone w tej strefie przenoszą w czasie, jednocześnie łącząc pokolenia. Mario Bross, Tetris, Prince of Persia, to tylko kilka z przykładów gier, które są dostępne dla odwiedzających. Jest to doskonały sposób na rozrywkę zarówno dla starszych, jak i młodszych zwiedzających. Ponadto strefa została również wyposażona w nowoczesne urządzenia, jak okulary VR, dzięki którym można odbyć spacer np. po murze chińskim. Ponadto obiekt wyposażył salę w drukarkę 3D, stanowiska komputerowe przy których można pograć w nowocześniejsze gry, a także obrabiarki, klocki i roboty, które można samemu zaprogramować. Nowo otwarta strefa bez wątpienia będzie się cieszyć dużym powodzeniem wśród odwiedzających, albowiem wzbogaciła ona ofertę już i tak chętnie odwiedzanego miejsca. Kierownik placówki Lesław Leśniak jest bardzo dumny, z tego co udało się wykonać i cieszy się, że Mediateka jest chętnie odwiedzanym miejscem, co daje motywację do pracy i rozwijania placówki.

Ekspozycję można odwiedzać od poniedziałku do soboty. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach 8:00 – 16:00, z kolei w środy i soboty w godzinach 11:00 – 19:00. Cena biletów wynosi: ulgowy 15 zł, normalny 25 zł, rodzinny 50 zł. Każdy odwiedzający ma 2,5h na spędzenie swojego czasu w dowolnej sali, wedle własnego uznania.