Beksiński podbija Paryż!

Dzieło Zdzisława Beksińskiego zachwyciło kolekcjonerów na aukcji sztuki w Paryżu! Portal WELL.PL donosi, że podczas wiosennej licytacji w Bonhams Cornette de Saint Cyr obraz mistrza osiągnął imponującą cenę 100 tys. euro.

 

Jak informuje Angelika Lachawiec z Well.pl, choć kwota ta jest imponująca, to nie jest ona absolutnym rekordem dla prac Beksińskiego. Ten został ustanowiony w 2021 roku na aukcji „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny” w warszawskim DESA Unicum, gdzie obraz „Postać” sprzedano za 1,92 mln zł.

 

Mimo to, paryski sukces potwierdza niegasnącą popularność Beksińskiego na rynku sztuki.

Warto przypomnieć, że w 2023 roku inny obraz artysty, „Bez tytułu”, został sprzedany na aukcji w Sopockim Domu Aukcyjnym za rekordową kwotę 737 tys. zł.

Beksiński, znany ze swoich mrocznych i surrealistycznych obrazów, zyskał międzynarodowe uznanie za swój unikalny styl i głębokie przesłanie. Jego dzieła są cenione przez kolekcjonerów na całym świecie i regularnie osiągają wysokie ceny na aukcjach.

Sukces Beksińskiego w Paryżu to kolejny dowód na to, że jego sztuka jest ponadczasowa i ma ogromny wpływ na współczesną sztukę.

 

 

Zdzisław Beksiński w Paryżu zachwycił kolekcjonerów. Obraz „Bez Tytułu” sprzedano za prawie 100 tys. euro (well.pl)