13. Młodzieżowa Parada Niepodległości

Na sanockim Rynku odbyła się 13. Młodzieżowa Parada Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez patriotycznych w naszym regionie.

Grupy młodzieży ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu sanockiego zaprezentowały na Rynku wybrane przez siebie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Młodzi ludzie z zaangażowaniem i talentem odegrali scenki historyczne, przypominając o bohaterstwie i ofierze naszych przodków, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Po występach wszystkich szkół, uczestnicy parady udali się na uroczysty przemarsz ulicami Sanoka, któremu towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Besko. Barwny korowód, wypełniony młodzieżą w pięknych strojach historycznych, stanowił wzruszające widowisko i z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców miasta.

  1. Młodzieżowa Parada Niepodległości to nie tylko radosne świętowanie, ale przede wszystkim lekcja historii i patriotyzmu dla młodego pokolenia. To wydarzenie, które buduje świadomość historyczną i kształtuje wartości takie jak miłość do Ojczyzny, szacunek dla tradycji i duma narodowa.

Serdeczne gratulacje kierujemy do Powiatu Sanockiego za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Gratulacje również wszystkim dzieciom i młodzieży za obecność, piękne stroje oraz przedstawione scenki historyczne. Entuzjazm młodzieży i zaangażowanie są dowodem na to, że pamięć o historii Polski jest żywa w młodszym pokoleniu.

ew