Międzynarodowa konferencja bronioznawcza w Sanoku: „The Art of Defence”

4-6 czerwca 2024 r. Muzeum Historyczne w Sanoku stanie się gospodarzem 15. Kolokwium Bronioznawczego im. Profesora Andrzeja Nadolskiego. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane we współpracy z renomowanymi instytucjami naukowymi, poświęcone będzie szerokiemu spektrum zagadnień związanych z uzbrojeniem ochronnym z okresu późnego cesarstwa rzymskiego do wczesnego średniowiecza.

Tematem przewodnim konferencji jest „The Art of Defence” – sztuka obrony. Prelegenci z Polski i zagranicy omówią różne aspekty uzbrojenia ochronnego, takie jak jego zastosowanie, wykonawstwo, zdobnictwo i symbolika.

Program konferencji obejmuje referaty, panele dyskusyjne, warsztaty i wystawę. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi badaniami w dziedzinie bronioznawstwa, a także do wymiany opinii i doświadczeń z innymi badaczami i miłośnikami militariów.

Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym rejestracja i program, dostępne są na stronie internetowej Muzeum Historycznego.