W ostatnich godzinach doszło do wzmożenia informacyjnego w sprawie rzekomego pojawienia się niedźwiedzia w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 przy alei Szwajcarii.

Artykuł opisujący niepotwierdzone zdarzenie opublikowano na jednym z prywatnych portali internetowych. Przekonywano w nim, że ślady na drzewie niedaleko szkoły powstały w wyniku działania niedźwiedzia.

Skontaktowaliśmy się z panią dyrektor SP1. Maria Korżyk przede wszystkim przekazała, że wspomniane drzewo znajduje się poza terenem szkoły. Potwierdziła, że przejrzała szkolny monitoring i nie zauważyła obecności niedźwiedzia. Jednocześnie poinformowała, że w tym rejonie pojawiają się regularnie psy i zasugerowała zadbanie o to, aby ich właściciele w sposób prawidłowy wyprowadzali swoich pupili. Sprawę zgłoszono Straży Miejskiej.

W tym miejscu warto zaapelować do mediów o wstrzemięźliwość w kolportowaniu sensacyjnych doniesień medialnych. Nic bowiem nie uzasadnia kreowania atmosfery grozy, tym bardziej jeśli chodzi o dzieci i młodzież.

Piotr Paszkiewicz

Fot. bing.com