Piękna w chorobie

 Moc nadziei, wsparcia i radości w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie

Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, znany również jako Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny, po raz kolejny zorganizował akcję „Piękna w chorobie”, która odbyła się w poprzednim tygodniu. Wydarzenie to miało na celu podniesienie na duchu pacjentek i pokazanie im, że piękno można odnaleźć nawet w obliczu choroby.

 

Psychoonkolog Kinga Midzio-Józefaciuk podkreśliła, jak ważne jest pozytywne nastawienie do choroby w procesie leczenia. „To połowa naszego sukcesu” – stwierdziła. „Nadzieja daje pacjentom siłę do pokonywania trudności i motywuje ich do walki.”

 

Pani Krystyna, jedna z pacjentek, podzieliła się swoimi wrażeniami z akcji. „Takie wydarzenia pomagają nam oderwać się od ciężkich myśli” – powiedziała. „Możemy porozmawiać o różnych rzeczach, a nie tylko o chorobie. To bardzo ważne, bo przypomina nam o normalnym życiu, z którego nie możemy rezygnować.”

 

Organizatorki akcji, prezes Anna Nowakowska sanockiego Stowarzyszenia Sanitas i współpracowniczki, podkreśliły, że celem wydarzenia było nie tylko poprawienie humoru pacjentek, ale również podarowanie im energii i siły potrzebnych do walki z chorobą.

– Chciałyśmy, żeby kobiety się uśmiechnęły i choć na chwilę zapomniały o chorobie. – powiedziała Anna Nowakowska.

 

Podczas akcji wyróżniono również statuetką Jolantę Sawicką, koordynatorkę Dziennego Oddziału Chemioterapii i Hematologii Onkologicznej. Pani Jolanta od lat współpracuje z pacjentami onkologicznymi, okazując im ogromną empatię, serdeczność i pomoc.

 

„Piękna w chorobie” to wyjątkowe wydarzenie, które pokazuje, jak ważna jest rola wsparcia psychicznego i emocjonalnego w procesie leczenia. Akcja ta daje pacjentom nadzieję, siłę i motywację do walki z chorobą, a także przypomina im, że piękno można odnaleźć w każdym momencie życia.