Wybrana niedawno na sterniczkę spółki Sportowy Sanok S.A. Marta Przybysz podjęła już aktywność związaną z pełnionym stanowiskiem.

10 czerwca prezes uczestniczyła w spotkaniu władz klubów Tauron Hokej Ligi, na którym omawiano m.in. problematykę procesu licencyjnego na zbliżający się sezon, kalendarz tegoż, sprawy praw telewizyjnych, a także kwestie instalacji kamer na liniach niebieskich lodowisk. Do tej pory licencje na nowy sezon otrzymało 5 klubów.

Nazajutrz Marta Przybysz brała udział w Walnym Zjeździe Sprawozdawczym Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Na zebraniu w Dąbrowie Górniczej rozmawiano o zadłużeniu związku, przyjęto sprawozdanie finansowe, natomiast delegaci zaakceptowali nowy statut PZHL. W trakcie debat i dyskusji przedstawiano opinie na temat szkolenia młodzieży, sposobu organizacji ligowych rozgrywek oraz promocji dyscypliny.

W udzielonym naszej redakcji oświadczeniu pani prezes zapewniła, że obecnie pozostaje w trakcie rozmów ze sponsorami oraz nowymi podmiotami, mogącymi podjąć się wspierania sanockiego klubu. Swoje starania celuje również w pozyskanie głównego tytularnego sponsora dla STS-u.

– Nie ukrywam, że mamy bardzo mało czasu, bo sam fakt, że spółka została założona niedawno oraz proces dokumentacji dotyczący założenia spółki zajął mi sporo czasu. Dodatkowo rozpoczyna się okres urlopowy, także nie jest łatwo. Natomiast mimo pewnych trudności, trzymam mocno kciuki za pozytywne rezultaty – podsumowała Marta Przybysz.

Piotr Paszkiewicz

Fot. Tomasz Sowa