Koncert dla seniorów, warsztaty dla dzieci

 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – „Blisko Siebie” pod opieką Miejskiej Biblioteki, 10 lipca odbędzie się koncert „Pieśni natury” skierowany do seniorów oraz warsztaty muzykoterapeutyczne dla dzieci (8-12 lat) w pięknym ogrodzie sanockiej biblioteki. Wydarzenia poprowadzą znane artystki Angela Gaber i Marcelina Sokół.

 

 

Koncert relaksacyjny opiera się na wykorzystaniu dźwięku i wibracji do redukcji stresu i poprawy samopoczucia. To odpowiednio dobrane utwory (pieśni natury inspirowane pieśniami tradycyjnymi Karpat) w niezwykle oryginalnej oprawie muzycznej, przy zastosowaniu takich instrumentów jak: misy kryształowe, misy tybetańskie, gong, handpan oraz głosy. Instrumenty te od lat stosowane są w muzykoterapii, ich dźwięki tworzą atmosferę idealnie sprzyjającą regeneracji, odprężeniu i głębokiej relaksacji. To propozycja doświadczenie terapeutycznej mocy dźwięku.

Warsztaty muzykoterapeutyczne dla dzieci, opierają się na wykorzystaniu muzyki, dźwięków do absolutnego wsparcia rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego.

Relaksacja dzieci jest również bardzo ważnym elementem tego spotkania. Poprzez słuchanie spokojnych dźwięków dzieci doświadczają uczucia spokoju i odprężenia. To propozycja stworzenia bezpiecznej przestrzeni w której dziecko może swobodnie wyrażać się poprzez muzykę (improwizacja muzyczna, śpiew, ruch, zabawy rytmiczne) co wpływa niezwykle pozytywnie na umiejętności społeczne i komunikacyjne dzieci.

– Nasza propozycja to nie tylko zabawa ale także wsparcie w rozwoju. To odkrywanie rytmów i melodii, techniki oddechowe, współpraca z rówieśnikami, improwizacja i radość z muzykowania. – mówi Angela Gaber.

 

10 lipca (środa)

11:00 Koncert relaksacyjny dla seniorów

13:00 Warsztaty muzykoterapeutyczne dla dzieci

wstęp wolny