Spotkania z edukacją
konferencja

 

Szkolenia dla pedagogów i rodziców w PWSZ

Spotkania z edukacją

Spotkanie z Edukacją w Sanoku już po raz drugi zostało zorganizowane przez Zakład Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Wydawnictwo WiR. Cel, jaki przyświecał spotkaniu, to szkolenie nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, logopedów, neurologopedów, terapeutów, rodziców, studentów oraz osób zajmujących się terapią dziecka i osób dorosłych.

Tradycyjnie, uczestnicy mogli wybrać dwa warsztaty proponowane w dwóch blokach z oferty: „Opóźniony rozwój mowy”, „Diagnoza i terapia afazji osób dorosłych”, „Złość i agresja dzieci – jak z nimi pracować?”, „Dzieci zagrożone dysleksją w przedszkolu”, „Niedokształcenie mowy o typie afazji”, „Programowanie mowy u osób dorosłych”, „Mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów”, „Wsparcie rozwoju motorycznego wieku przedszkolnym”. Zajęcia prowadzone były przez wykładowców z Krakowa: dr Annę Żywot, dr Annę Siudak, Natalię Czyżewską i Agnieszkę Balę.

Największą popularnością wśród uczestników cieszyły się warsztaty o tematyce dotyczącej opóźnionego rozwój mowy, niedokształcenia mowy oraz złości i agresji wśród dzieci.

Na spotkanie przybyło ponad 180 uczestników, w tym ponad 50–ciu nauczycieli szkół i przedszkoli, niewielu mniej logopedów. Najwięcej osób dotarło z terenu powiatu sanockiego i Sanoka, ponadto z Krosna, z powiatu leskiego, brzozowskiego, byli nawet słuchacze z okolic Rzeszowa, Olkusza, Lublina, Przemyśla, Krakowa, Tarnobrzega, Jarosławia i Nowego Sącza.

Potrzeby tego typu szkoleń są ogromne, a nauczyciele i terapeuci są tą grupą zawodową, która stale podwyższa swoje kwalifikacje, aby skutecznie rozwiązywać problemy dotyczące edukacji, wychowania oraz terapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W przyszłym roku, na wiosnę, rusza kolejna edycja III Spotkań z Edukacją w Sanoku.

TM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj