Formacja Tańca Towarzyskiego „FLAMENCO”

Kaczy pląs i brąz!

Najmłodsza grupa Formacji Tańca Towarzyskiego „FLAMENCO” z Sanockiego Domu Kultury po raz kolejny podczas ostatnich 3 tygodni została laureatem przeglądu tanecznego. Tym razem był to XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych”KACZUCHA 2017” w Krośnie.

Sanocka formacja zaprezentowała układ w stylu hiszpańskim pt. „E viva Espania” tańczony przez 26 osób, a przygotowany przez Wiesławę Skorek. W przeglądzie brało udział aż 65 zespołów. Tym bardziej cieszy więc fakt, że zespół wytańczył Brązowy Kaczy Pląs. Formacja „FLAMENCO” była jedyną, w której układzie tańczyło aż 10 chłopaków. Pozostałe zespoły to w większości składy samych dziewcząt.
– Od kilku lat osoby prowadzące zespoły zadają mi pytania, jak to robię, że w składzie formacji Flamenco mam aż tylu tańczących chłopaków – śmieje się Wiesława Skorek. Nie musi odpowiadać: zespół cieszy się taką popularnością, że chętnie zapisują się do niego i dziewczęta, i chłopcy. Sukcesy w przeglądach i konkursach tanecznych doskonale wspierają promocję grupy tanecznej z SDK.
Skład tancerzy biorących udział w krośnieńskiej imprezie:
Sabina Buczek, Kaja Kaliniecka, Kinga Kucharczyk, Natalia Karbowniczyn, Joanna Kiczorowska, Zofia Litwin, Julia Mandzelowska, Emilia Niżnik, Oliwia Pawlus, Hanna Pawłowska, Sara Roman, Milena Ryba, Amelia Solarz, Kamila Stec, Julia Ruszkowska, Natalia Zajdel, Michał Brewczak, Piotr Bogaczewicz, Piotr Brzozowski, Karol Hrywniak, Krystian Kłodowski, Szymon Krzanowski, Wiktor Libront, Damian Mandzelowski, Dominik Nowicki, Filip Strzyżowski.
FZ