Film

Pokaz niezwykłych talentów

Aula PWSZ gościła niezwykłe osoby. Dzieci i młodzież, które los potraktował inaczej niż większość ludzi, miały swoje święto. Mogły pochwalić się swoimi pasjami, talentami czy niezwykłymi umiejętnościami.

Młodzi ludzie występowali na żywo: śpiewali, tańczyli, grali na gitarze, pokazywali tricki wymagające zręczności. Mało tego, pochwalili się również nagranymi filmami. Grupa czterech chłopców ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy stworzyła niezwykły kwartet filmowy. Chłopcy razem piszą scenariusze, odgrywają role, projektują kostiumy, szyją je wg projektów i montują filmy. Jak sami mówią, jest to ich pasja, która im daje wiele radości; im oraz ludziom, którzy to oglądają. Nagrali etiudy filmowe i parodie znanych filmów, najsłynniejsze sceny m. in. „Janosika”, „Gwiezdnych wojen”, „Samych swoich” czy „Titanica”. Chłopcy wspięli się na szczyt kreatywności, szukając odpowiednich kadrów. Janosik był nagrywany w grocie solnej, kotłownia służyła jako plan „Gwiezdnych Wojen”, a San był miejscem zatonięcia „Titanica”. Łukasz, Kuba, Artur i Mateusz mieli w auli PWSZ pierwszy duży pokaz swoich filmów, nagrodzony gromkimi brawami.

Pokaz talentów to dowód, że chcieć znaczy móc.
– Niepełnosprawność nie jest przeszkodą, mało tego, często jest czynnikiem, który mocno determinuje i sprawia, że młody człowiek działa więcej i intensywniej niż jego zdrowy rówieśnik. – Mówi Ania, nauczycielka i opiekunka dzieci, biorących udział w pokazie niezwykłych talentów.

Łukasz, Kuba, Artur i Mateusz oprócz tego, że tworzą filmy, założyli kanał na YouTubie i dbają, by systematycznie coś na nim publikować.

 

pokaz talentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj