„Ekonomik” przyciąga elektrorupiecie

Do zbierania elektrośmieci zachęcaliśmy kilka tygodni temu. Dzisiaj o finale akcji opowiada pani Małgorzata Chomiszczak, koordynator akcji.

W dniu 9 czerwca odbyła się w Zespole Szkół nr 1 dziewiąta już zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii zorganizowana wspólnie z Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Wzięli w niej udział uczniowie i pracownicy szkoły, ale także wielu innych mieszkańców Sanoka i okolic. Zebraliśmy w sumie 1160 kg elektroodpadów oraz ponad 40 kg baterii. Dyżur podczas zbiórki pełnili uczniowie klasy 3a: Karolina Bek, Sandra Fejdasz, Natalia Rowińska, Piotr Grządziel, Norbert Łuczyński oraz Kacper Mazurkiewicz.

Ciekawe elektrorupiecie

Ciekawostką jest fakt, że wśród zgromadzonych elektrośmieci największą część stanowił już nie sprzęt RTV, lecz… komputerowy. A zatem epoka wielkich kineskopowych ekranów czy lampowych radioodbiorników odchodzi ostatecznie do lamusa, skoro najwidoczniej nie znajdujemy tych staroci już nawet na naszych strychach czy w piwnicach!
Wszystkim uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy za udział, a panu Wiesławowi Pielechowi z SPGK – za organizację odbioru odpadów. Do zobaczenia za rok i pamiętajmy: już warto zacząć gromadzić kolejne elektroodpady na potrzeby naszej następnej zbiórki.

Małgorzata Chomiszczak