Nie tylko wyjazdy

Międzynarodowa ekipa w ZS 3

Zespół Szkół nr 3 gościł partnerów z Łotwy, Turcji, Rumunii, Bułgarii i Włoch w ramach realizowanej współpracy międzynarodowej. Wizyta była kolejnym etapem działań, które szkoły podjęły dzięki projektowi „Treasure in Language”.

Program Erasmus+ umożliwia uczniom i nauczycielom poznawanie kultur, tradycji i historii państw Unii Europejskiej. Przedstawiciele partnerskich szkół uczestniczyli w konferencjach, szkoleniach i warsztatach na terenie Krakowa, Zakopanego i województwa podkarpackiego. Jednym z elementów tych szkoleń były zajęcia poświęcone rodzimym idiomom, poszukiwaniu wspólnych elementów językowych oraz przysłów wypracowanych przez różne tradycje.

Lekcje i nie tylko

W trakcie wizyty studyjnej w szkole – uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanych lekcjach językowych i informatycznych, prowadzonych w języku angielskim, roboczym języku projektu. Ich zadaniem było przygotowanie w międzynarodowych grupach plakatów dokumentujących wspólne pochodzenie przysłów. Oczywiście jako cel pośredni uznać można praktyczne ćwiczenia językowe, umożliwiające poszerzanie umiejętności z zakresu komunikacji. Z kolei zajęcia komputerowe stanowiły summę działań, jakie były podejmowane od początku trwania projektu. Na te potrzeby młodzież przygotowała film, prezentację i foto – książkę.

Współpraca

Ważnym elementem spotkania były działania realizowane we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku – nauka polskich tańców ludowych – krakowiaka i poloneza – przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy gości na temat kultury, nie tylko Podkarpacia
Partnerzy projektu odwiedzili w Sanoku Muzeum Budownictwa Ludowego, Muzeum Historyczne, następnie Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce, Wawel, Colegium Nobilium i Collegium Novum w Krakowie, centrum twórczości lokalnej w Zakopanem i inne zabytki oraz centra twórczości Polaków z południa Polski.
FZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj