Państwowa Szkoła Muzyczna

Pożegnanie absolwentów i ustępującego dyrektora

Dyrektor Andrzej Smolik zaczął pracę w sanockiej PSM I stopnia w 1978 r. Od 1990 r. zarządzał PSM I i II stopnia. Wychował wielu uczniów, wielu z nich z muzyki uczyniło sposób na życie; skończyli studia, koncertują w filharmoniach, podróżują po świecie.

Od września Andrzej Smolik nie będzie już kierował szkołą, ale pozostanie nadal nauczycielem akordeonu. Będzie tez prezesem Sanockiego Towarzystwa Muzycznego.
21 czerwca w auli PSM odbył się uroczysty koncert absolwentów, a po koncercie – wzruszająca uroczystość pożegnania ustępującego dyrektora; poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.
Od nowego roku szkolnego dyrektorem PSM I i II stopnie będzie dr Tomasz Tarnawczyk (konkurs odbył się 25 maja).
O swoich uczniach, o współpracy w wieloma instytucjami, o pracy pedagogicznej i o doświadczeniach na stanowisku dyrektora placówki, także o inicjatywach Sanockiego Towarzystwa Muzycznego Andrzej Smolik opowie w piątkowym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”.
msw

2 KOMENTARZE

 1. Pan Profesor Andrzej Smolik zawsze pokazywał że Sanok może błyszczeć muzycznie nie tylko w Polsce ale i w Europie czy na swiecie.
  Cierpliwość i pracowitość to z pewnością cechy które charakteryzuja Pana Profesora
  I jak to kiedyś powiedziała podczas audycji radiowych na temat występów Sanockich akordeonistów jedna z redaktorek – „zawsze Profesor Smolik miał kilka asów akordeonowych w swojej stajni ”
  Wszystkiego dobrego Panie Profesorze

 2. Bardzo gratuluję Panu prof. Andrzejowi Smolikowi tylu owocnych lat na stanowisku. Tytan pracy to i tak skromne określenie dla człowieka, którego dokonania nie uszły uwadze nawet Kapitule do Spraw Profesorów Oświaty.
  Tygodnik Sanocki chyba ze wzruszenia w tytule użył wyrazu pożegnanie i stworzył tym samym tak smutno brzmiący 😉 . Szanowna Redakcjo, oczekujemy również artykułu z nieskromną historią skromnego Profesora. Jest z pewnością o kim pisać i uprzedzam, choć zapewne wiecie, że w jednym numerze Tygodnika się to nie zmieści!
  Trzymam kciuki za następcę, Pana dr Tomasza Tarnawczyka, który nie będzie miał łatwego zadania przejęcia pałeczki po takim poprzedniku. Prosimy nie zapominać o nas akordeonistach! Dobrze wspominamy naszą szkołę i życzymy tego również innym absolwentom.

  Życzę serdecznie całej Państwowej Szkole Muzycznej i jej wychowankom samych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj