Bezpiecznych wakacji!

Ważne nie tylko dla przedszkolaków

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w środę 22 czerwca gościło policjantki: mł. asp. Lidię Rakoczy i mł. asp. Izabelę Rowińską-Ciępiel. Panie przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wakacyjnego odpoczynku oraz opowiedziały o swojej pracy.

Dla zaproszonych gości oraz dzieci z wszystkich grup przedszkolnych starsi koledzy z grupy VII, wraz z nauczycielkami Beatą Górą i Eweliną Langenfeld, wystawiły spektakl pt. „Wakacyjna przygoda”, w którym postacie: Pan Policjant, Alicja oraz Zwierzątka przypomniały wszystkim, jak należy bezpiecznie korzystać z uroków wakacji. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,
rozmawiały o obowiązku noszenia odblasków. Na zakończenie wysłuchały opowieści pt. „Wizyta pana policjanta w przedszkolu Zuzi”, czytanej przez jedną z policjantek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Starszaki podziękowały za wizytę w przedszkolu oraz cenne rady i wspólnie z innymi kolegami złożyli obietnicę bezpiecznego korzystania z uroków lata. Z promiennymi uśmiechami i pełne radości dzieci żegnały się z przedszkolem na czas wakacji pamiętając o potrzebie dbania o bezpieczeństwo własne i innych osób.
FZ