Modelarze z tarczą

Kosmicznie i latająco

W dniach 17 – 18 czerwca  odbyły się 48 Mistrzostwa Polski dla Juniorów Młodszych w kat. modeli latających i kosmicznych. W Mistrzostwach brały udział aerokluby i kluby modelarskie z całej Polski. Łącznie  w zawodach wzięło udział 113 zawodników do lat 16 w 9 konkurencjach.

W zawodach wzięli również udział chłopcy z modelarni lotniczej „Orlik”. Gianluigi Terracciano, Nikodem Kaliniecki, Szymon Fedak z ODK „Gagatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej weszli w skład reprezentacji Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie.  Chłopcy z „Gagatka”, na co dzień szkoleni i przygotowywani przez instruktora Jana Węgrzyńskiego, wzięli udział w kategorii modeli swobodnie latających F1A/M, F1H ( różne kategorie to różnice w wielkości modeli) oraz w modelach rakiet czasowych: S6A.

Młodzi sanoccy modelarze spisali  się bardzo dobrze i swoimi wynikami w ogólnej punktacji zespołowej  zajęli  3 miejsce drużynowo, poprawiając tym samym wynik z ubiegłego roku o 2 „oczka”. Najlepszy wynik w klasyfikacji indywidualnej (kat. F1A/M) osiągnął Gianluigi Terracciano, zajmując 4 lokatę – zabrakło mu jedynie 4 pkt. do miejsca 3!
FZ